Subota, 19. listopada 2013. 22:32 Napisao/la  S. Lončarić

Crikvenica - Split 37:32.  Tek u 52. minuti krenuo je rezultat na stranu Kiraca

Prva liga rukometaša

CRIKVENICA - SPLIT 37:32 (19:19)

Gradska sportska dvorana Crikvenica. Gledatelja: 170. Suci: Bernobić - Kalčić (Crikvenica).

CRIKVENICA: Begić (5 obrana), Saršon (4+1 obrana), Delpin, Lolić, Hrvatin 8 (2), Paljar 1, Erstić 3, Svetić, Šunjić 9, Derossi 1, Stojanović 8, Mazzarolli, Karačić, Bogdanović, Stanić, Montanari 7 (1).

SPLIT: Previšić (14 obrana), Šimić (3 obrane), Šipić 5, Lušić 9 (2), D. Maretić 3, Prskalo 2, Antičević 4, Vrgoč 1, H. Maretić 2, Mladinić, Pivac 1, Šolić 5 (3).

Sedmerci: Crikvenica 3 (3), Split 6 (4). Isključenja: Crikvenica 14 minuta, Split 10 minuta.

Dugo, dugo lomio se rezultat utakmice pod Kotorom. Nakon čak 15 izjednačenja, u vatrometu golova, tek u 52. minuti krenuo je rezultat na stranu Kiraca. Nezadrživi Oliver Lušić, kapetan zlatne reprezentacije s Olimpijskih igra za osobe oštećenog sluha, nemilosrdno je svoje, uglavnom individualne akcije, završavao efektnim golovima u domaćoj mreži. Pokušavao je trener Smoljan sa svim mogućim obrambenim varijantama, a najbolja se je pokazala ona sa dva flastera, na lijevom i desnom vanjskom napadaču Splita.

Na ruku mu nije išao i slab učinak domaćih vratara, koji su do prve obrane stigli tek u 17. minuti utakmice. Hrvatin, Šunjić, Stojanović i Montanari nisu mogli postići toliko golova, koliko ih je domaća obrana uspjela primiti. Nakon što je u 12. minuti napustio gol, Saršon se vraća u 42. sa dvije uspješne uzastopne obrane, a Hrvatin i Montanari ulaze u seriju laganih golova. Utakmica sa vrlo malim brojem tehničkih pogrešaka, ali sa zavidnom efikasnošću, počela se je rasplitati u samoj završnici. Jaki ritam koji je Crikvenica uspijevala nametnuti vrlo dobrom Splitu u posljednjih 7-8 minuta utakmice, ostao je bez gostujuće protuigre. Crikvenica je upisala i treću domaću pobjedu, a do ove posljednje trebala je uložiti do sada najviše htijenja.