Prva HRL: Rukometaši Crikvenice pobijedili, Djed Božićnjak darivao gledatelje

Subota, 14. prosinca 2013. 22:14 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Utakmica 11. kola: Crikvenica - Hrvatski dragovoljac 35:30 (16:12). Na poluvremenu utakmice s vrha tribina spustio se pravi Djed Božićnjak  (Igor Montanari u gipsu), i doslovno svim gledateljima podijelio darove kluba

Prva liga rukometaša, 11. kolo

CRIKVENICA - HRVATSKI DRAGOVOLJAC 35:30 (16:12)

Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 160. Suci: Lovrić (Zagreb) - Tanasić (Dugo Selo).

CRIKVENICA: Begić (3+12), Hrvatin 12 (1), Paljar 7, Erstić 6, Svetić 1, Rukavina, D. Derossi 2, Stojanović 2, K. Derossi, Stanić, Mazzarolli 3, Saršon (2), Bogdanović, Lolić, Grozdek 2, Karačić.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Bosnić (7), Đonlić (2), Plazibat 6, Perić 4 (3), Pavlović 2 (1), Bajkuša 8, Galiot, Maleničić, Kaša 1, Čorić 3, Banović 6.

Sedmerci: Crikvenica 1 (1), Hrvatski dragovoljac 8 (4). Isključenja: Crikvenica 6, Hrvatski dragovoljac 6.

Domaćini iz Crikvenice potrudili su se, u skladu sa svojim ovogodišnjim nastojanjima da rukometu dodaju i elemente dodatne zabave, ponovo iznenaditi gledatelje. Momčad je na teren istrčala s prigodnim crvenim kapicama, brisači parketa bili su obučeni u Djeda mraza, a na poluvremenu utakmice s vrha tribina spustio se pravi Djedica (Igor Montanari u gipsu), u pratnji malih Djeda Mrazića i doslovno svim gledateljima podijelio darove kluba. Riječ je bila o prigodnoj dekoraciji za Božić. A igrači su na terenu odradili dobar posao...

Nakon serije izjednačenja sve do 8:8, igrači trenera Senka Smoljana počeli su se rezultatski odvajati. Najiskusniji igrači, Paljar i Hrvatin, krenuli su svojim nadahnutim izdanjima slamati otpor gostiju. Nakon petnaestak minuta na domaća vrata stiže mladi kadet Alen Begić, koji ponavlja svoje odlično izdanje iz prošle utakmice u Crikvenici. Čak četiri sedmerca gosti nisu uspjeli realizirati, a uz ovaj vrijedan učinak, treba pridodati i niz vrlo teških, pravih vratarskih obrana.

Ozljeda kružnog napadača Jadranka Stojanovića donekle je poremetila koncepciju domaće igre, ali je onda stigao „deus ex machina“ u izdanju Marka Erstića, koji je u nadahnutoj realizatorskoj večeri serijom dalekometnih golova otklonio većinu dilema.

Naime u 45. minuti gosti preko Banovića, Bajkuše i Plazibata, visoko domaće vodstvo (23:15) serijom 0:4 stavljaju na kušnju. Domaćin se ponovno diže golovima Grozdeka i sjajnom partiturom Hrvatina, koji ponovo utakmicu završava sa dvoznamenkastim brojem postignutih golova.  U završnici utakmice s tribina se ponovo ukazao Djed Mraz, za završetak dobre sezone Kiraca.