Mladi rukometaši Kozale osvojili zlato i srebro, Simon Sluga uručio nagradu

Ponedjeljak, 18. prosinca 2023. 12:28 Napisao/la  SC

Međunarodni turnir osvojila U-11 generacija, U-13 ekipa  osvojila srebro nakon poraza u finalu od slovenskog Trima

Mladi rukometaši Kozale su sa čak tri kategorije sudjelovali na međunarodnom rukometnom turniru u Poreču te ostvarili izvrsne uspjehe.

U-11 generacija Kozalčana, a ujedno i najmlađa, osvojila je zlato u konkurenciji Zagreba, Poreča, Rudara, Arene, Arbe, Adriatica iz Rijeke te slovenskih Trimo Trebnja i Grosuplja.

Poharali su mladi Riječani i pojedinačne nagrade pa je tako Emanuel Brozić najbolje desno krilo, dok je Dario Vence Matetić najbolji strijelac.

U-13 ekipa je osvojila srebro nakon poraza u finalu od slovenskog Trima, međutim odličan nastup je i iza ove generacije Kozale koja je na svom putu do finala svladala Arenu, Rude, Trimo te Poreč u polufinalu.

I u ovoj kategoriji je mnogo pojedinačnih nagrada otišlo u ruke Kozalčana, pa tako u Rijeku putuje trofej za najboljeg vratara Ivana Bajčića, najboljeg pivota Juraja Stanića te nagrade za najboljeg strijelca, igrača i lijevog vanjskog igrača Vita Cara, koji je apsolutno izdominirao konkurenciju i najavio velike stvari u budućnosti.

Caru je nagradu uručio Simon Sluga, nekadašnji vratar Rijeke dopredsjednik je porečkog rukometnog kluba.

Kozalčani su u Poreču nastupili i sa U-15 ekipom kojoj je brončana medalja izmakla za jedan pogodak u utakmici za treće mjesto protiv slovenskog Grosuplja.

Dobar nastup je i iza ove ekipe, a posebno je iskočio Vid Horvat koji je ponio titulu najboljeg srednjeg vanjskog igrača turnira.