Juniorsko SP: Hrvatska ispala od Nizozemske u osmini finala nakon trilera u Koprivnici

Ponedjeljak, 07. srpnja 2014. 20:38 Napisao/la  SC

Osmina finala: Hrvatska - Nizozemska 21:22 (10:12)

Hrvatska juniorska reprezentacija u Koprivnici je u osmini finala snage odmjerila s ekipom Nizozemske, trećom iz skupine B. U uzbudljivoj utakmici nakon velike borbe Hrvatice nisu uspjele slomiti Nizozemke koje su na kraju slavile 22:21.

Utakmicu vrlo dobro otvara reprezentacija Nizozemske koja serijom 3-0 ostavlja Hrvatice na bez pogotka. Nizozemsku mrežu prva trese Ivana Dežić u šestoj minuti nakon čega se nastavila dobra igra Nizozemki koje imaju +4 (5:1), a potom i +5 (8:3). Krenule su tada hrvatske juniorke polako pojačavati tempo te u 24. minuti dvoboja stigle na samo pogodak zaostatka (8:9). Do odlaska na odmor Hrvatice nisu iskoristile priliku za izjednačenej stoga se u svlaionice odlazi pri rezultatu 12:10.

Prvih 15 minuta prvog dijela susreta Nizozemke su nametnule svoju igru i ostavile Hrvatsku na minus tri (11:14), ali ne predaju se Hrvatice koje preko preko Josipe Mamić poravnavaju rezultat na 16:16. Ne prepušta ništa slučaju Nizozemska koja nanovo odlazi na +2 (22:20), ali Ana Debelić smanjuje to na 21:22. Zadnji napad je u rukama Hrvatske koja isti ne iskorištava stoga je konačan rezultat bio 22:21 koji je označio slavlje Nizozemske.

U redovima Hrvatske istaknula se Ivana Dežić sa šest zgoditaka, dok je vratarka Ivana Kapitanović sakupila 19 obrana. Inger Smits s devet pogodaka bila je najefikasnija kod Nizozemske, a na vratima Kristy Zimmerman zaustavila je devet lopti.

HRVATSKA - NIZOZENSKA 21:22 (10:12)

HRVATSKA: Stojak, Posavec, Halili 1, Blažević, Dežić 6, Milosavljević 1, Domjan 2, Bukvić, Kapitanović, Debelić 1, Bešen, Mamić 1, Mičijević 1, Maljak 2, Pavlović 2, Kalaus 4

NIZOZEMSKA: Zimmerman, Van Der Poll, Smits 9, Michelsen 1, Vollebregt 1, Pavković, Van Buren, De Ruijter 1, Nieuwenweg, Van Duivenbode 3, Dulfer 2, Ter Elst, Steenbakkers 5, Struijs