Rukometašice Murvica ugostile talijansku reprezentaciju u crikveničkoj dvorani

Utorak, 03. studenog 2015. 20:25 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Međunarodna utakmica rukometašica: Murvica - Italija 17:35.     Svečano je bilo u Gradskoj sportskoj dvorani,  utakmici su nazočile osobe iz javnog i društvenog života, kamere, narodne nošnje...

Međunarodna utakmica rukometašica

MURVICA - ITALIJA 17:35 (7:16)

Dvorana u Crikvenici. Gledatelja: 70.

Suci: Luketić - Tomović (Rijeka).

MURVICA: Antić (4), Mandekić (5+1), Ljubanović, Papić, Skorić 2, Juričić 1, Smoljan 1, Filipović 2, Karačić, Uremović, Tomić 1, Malešević, Grozdek 3, Poslek, Tus, Butković 7 (6).

ITALIJA: Pruenster (6+1), Luchin (10+1), Gheorghe 4 (2), Roveta 2, Cappellarro 3, Costa 4, Niederwiesser 7, Ucchino 4 (1), Cipolloni 1, Fanton, Pavasz 7, Landri 3.

Rukometašice Murvica odigrale su prvu međunarodnu utakmicu u svojoj 12 godišnjoj povijesti i to sa reprezentacijom Italije.

Svečano je bilo u Gradskoj sportskoj dvorani. Zamjenica gradonačelnika Grada Crikvenice Silvia Crnić, predsjednik Gradskog vijeća Lovorko Gržac, osobe iz javnog i društvenog života, kamere, narodne nošnje...

Počelo je svečano podjelom prigodnih poklona od strane Grada Crikvenice, razmjenama zastavica, a završilo je rezanjem velike prigodne torte sa zastavama Italije i Hrvatske, koju je donio domaćin. Murvica se je potrudila da se gošće osjećaju kao kod kuće, pa je utakmicu vodio doajen ovdašnjih sportskih terena, dvorana i mikrofona, naravno na talijanskom.

Gošće su dio reprezentacije koja je sastavljena od igračica koje ne igraju u talijanskim klubovima već odigravaju brojne ogledne utakmice. Prije tri godine igrale su i Drugu mađarsku ligu, pred dvije godine igrale su u Sloveniji. Na Kvarner su došle posredstvom trenerice Adrijane Prosenjak, pa će u srijedu (18) sati odigrati utakmicu i u Centru Zamet sa Zametom.

Reprezentaciju Italije vodi bivša rumunjska reprezentativka Maria Elena Mia Radoi, koja je u svojoj bogatoj karijeri osvajala sa svojim klubovima 10 puta naslov prvakinja Rumunjske i osvojila 11 kupova. Ekipa je vrlo dobro postavljena i vrlo visoka s dvije isto tako visoke vratarke.

U sredini obrane igrom rukovodi Anika Niederwieser, čiji brat je vratar talijanske rukometne reprezntacije (u posljednje vrijeme je prešao i na rukomet na pijesku), a dobro je poznat i ljubiteljima rukometa u Rijeci, jer niz godina brani u klubovima iz Trsta i okolice i dobro pozna Dvoranu mladosti i Dvoranu na Kozali.

Murvice su vrlo uplašeno ušle u susret, što su gošće iskoristile za seriju kontri do 0:6 u isto toliko minuta. Nakon minute odmora domaće igračice počinju igrati rasterećenije.

Na visoku 6-0 zonu nije bilo rješenja, pa se je prešlo na prolaze, igru na kružnog napadača, te na krila, što je rezultiralo mini serijom Murvice 3:0. U nastavku se  rezultat uvećavao proporcionalno sa protokom vremena.

U drugom dijelu gošće su uvele nove četiri, isto tako učinkovite igračice, ali je i trener Prskalo iznašao neka rješenja. Prije svega Kistina Grozdek, sa dva efektna ulaza sa krila, nekoliko prolaza Ivone Skorić i Petre Filipović te Ivane Juričić i konačni rezultat i nije pretjerano visok.

Gošće su čak 19 golova postigle iz brzih kontranapada.