2. liga rukometašica: Orijentašice pregazile Zaprešić, poraz Zameta II u Zagrebu

Subota, 03. studenog 2012. 23:00 Napisao  Milan Kosanović

Zaprešić - Orijent Presoflex 18:38 (8:18), Lokomotiva II - Zamet II 28:23 (14:16)

Utakmice 6. kola Druge lige rukometašica

ZAPREŠIĆ – ORIJENT PRESOFLEX 18:38 (8:18)

ŠRC Zaprešić. Gledatelja: 100. Suci: Uremović i Roksa (obojica Petrinja)

ZAPREŠIĆ: Janton, Gojević 1, Brdovčak 1, Ruk, Benko 3, Romek 2, M. Poturica, Rončević, Matušek, Jurilj, Čović, T. Poturica, Zer 3, Šimić 8.

ORIJENT PRESOFLEX: Spahić, Dramac 1, Juričić 8, Marjanović 3, Samardžić 1, Babić 5, Konta 4, Milosavljević 5, Skorić, Hodžić 4, Jerčinović 2, Gršković, Komadina 2, Zugan 2, Debelić 1, Petrinović.

Sedmerci: Zaprešić 2 (4), Orijent 1 (2). Iskljičenja: Zaprešić 10, Orijent 14 minuta.

Igračice trenera Sanjina Lučičanina mogu mirno provesti sljedeći vikend u kojem neće imati protivnika, te se kroz sljedeća dva tjedna maksimalno spremiti i rekuperirati za veliki derbi s Dugim Selom koji će to biti tek do prvog sučevog zvižduka. Nakon šest odigranih kola Orijentašice imaju jednak broj pobjeda, a o njihovim utakmicama u Drugoj ligi dovoljno je samo napisati rezultat koji dovoljno govori o superiornosti Riječanki u odnosu na druge sastave lige koji nisu dorasli igračicama stratega Lučičanina.

Zaprešić, ekipa koja je svojevremeno pobijedila Orijent te se plasirala u Prvu ligu u kojoj se zadržala kraće negoli Orijentašice, sada je nastradala s čak 20 pogodaka razlike u srazu s puno kvalitetnijim Riječankama.

U redovima gošći najefikasnija bila je Ivana Juričić sa osam postignutih pogodaka dok su je u stopu pratile Dejana Milosavljević i Sara Babić koje su zabile po pet golova.

LOKOMOTIVA II – ZAMET II  28:23 (14:16)

Dom sportova, dvorana 2. Gledatelja:  70. Sutkinje: Bionda i Bionda (Zaprešić)

LOKOMOTIVA II: Vlašić 4, Spajić 2, Božić, Horžić 3, Horvatić, Galić 1, Burić 1, Jutriša, Lažeta 2, Markov 6, Birin, Čalušić 4, Lovrić 1, Jelić-Balta, Leto 4.

ZAMET II: Škrinjar-Lopac, Brkljača 2, Delač 1, Mihočka, Bradarić 2, Kusanić 1, Karlić 1, Jelenović 3, Stefanović, Bradanović 2, Skroza, Židek 10, Silli 1, Toskić, Stanić.

Sedmerci: Lokomotiva 6 (6), Zamet 4 (5). Isključenja: Lokomotiva 6, Zamet 6 minuta.

Druga ekipa rukometašica Zameta upisala je novi poraz na gostovanju u Zagrebu. Ekipa trenera Ede Šmita poražena je od druge ekipe Lokomotive rezultatom 28:23 iako su se mlade Zamećanke dobro držale većim dijelom susreta.

- Lokomotiva je povela 3:0, no onda je  u igru ušla Katarina Brkljača i okrenula rezultat na 7:3 za nas, rekao je Šmit te nastavio:

-  Dobili smo poluvrijeme 16:14, vodili smo do rezultata 21:20 kada je mlada Brkljača ozlijedila palac,vrlo vjerojatno se radi o puknuću, no treba sačekati slikanje. S izlaskom Brkljače raspala se i naša igra što domaće igračice koriste te rade preokret. Moram pohvaliti Katarinu Brkljaču koja još nisam vidio da ovako dobro igra.

Najefikasnija u redovima Zameta II bila je Lara Židek koja je utakmicu u Zagrebu završila s deset postignutih pogodaka.

- Lara igra konstantno dobro, u ovoj ligi ona je naš glavni igrač. Moram naglasiti da smo igrali bez ozlijeđenih Jelene Matičić i Ire Glavičić koju čuvam za početak kadetske lige. Najmlađa smo ekipa u ligi i ovo je za nas sve jedna velika škola, zaključio je Šmit.