2. HRL: Rukometaši Trsata prebrodili krizu, Senj u derbiju pobijedio Zamet 2

Nedjelja, 05. studenog 2017. 11:30 Napisao/la  SC

DUBOVAC: Blažun, Božić, Grijak, Kordić 4, Marić, I. Belavić 1, Krupa-Jurić 1, M. Belavić, Čavlović, Brkić, Macokatto 2, Luketić 6, Gvozdanović 12, Šalovac, Mandić 4, Horvat

TRSAT: Daskijević, Kavran 5, Olić, Maljavac 1, Pavletić, Abramović, Škorić, Francetić 2, Samardžić 2, Bjelovuk 3, Zvonarek 6, Ujević, Islamović 7, Polić 7

Sedmerci: Dubovac 2(2) Trsat 5(3)

Isključenja: Dubovac 12 minuta Trsat 4 minute

Rukometaši Trsata u 5. kolu Druge lige na gostovanju kod momčadi Dubovca došli su do novih bodova nakon pobjede rezultatom 33:30.

Nakon dva uzastopna domaća poraza, od momčadi Senja i Zameta 2, Trsat je oprezno ušao u susret protiv Dubovca, što se osjetilo na igri u prvom poluvremenu kada su se momčadi izmjenjivale u vodstvima, ali niti jedna momčad nije stigla do ozbiljnijije prednosti, te je poluvrijeme završilo rezultatom 14:13 za domaćina.

Ipak u drugom dijelu gosti nakon par vezanih obrana vratara i nešto lakših golova dolaze do osjetnije prednost 23:19, te vrlo brzo i 27:22.

Dubovac sređuje svoje redove i vraća se u igru, te dolazi do poravnjanja 28:28.

Smirenošću u obrani i sigurnim pogotcima Trsat ipak dolazi do pobjede u završnici susreta, te odnosi bodove u Rijeku.

Kako je istaknuo trener Trsata, Siniša Orlović, u ovom susretu pobijedio je kolektiv, te su svi igrači iz zapisnika dali svoj doprinos vrlo važnoj pobjedi.

Ostali rezultati: Senj – Zamet 2 34:22, Arena Jadrograd - Mornar-Crikvenica 19:26, Rovinj – Buzet 2 31:26, Veruda – Gospić 31:28

Poredak: Mornar-Crikvenica 10, Senj 8, Zamet 2 7, Rovinj 6, Trsat 6, Dubovac 4, Veruda 4, Buzet 2 3, Arena Jadrograd 2, Gospić 0