2. HRL: Rukometaši Matulja protiv PPD-a Zagreb II doživjeli najuvjerljiviji poraz sezone

Subota, 06. prosinca 2014. 21:56 Napisao/la  Nenad Daskijević

Utakmica 10. kola: Matulji – PPD Zagreb II  23:34 (10:14)

Druga liga rukometaša - zapad, 10.kolo

MATULJI – PPD ZAGREB II  23:34 (10:14)

Dvorana Andrija Mohorovičić. Gledatelja: 100. Suci: Kopač i Prelogar

MATULJI: Brajnović, Daskijević 9, N.Slavić 2, I.Slavić , Dobrinić 2, Bilobrk , Samardžić 5  , Melon 1, Milih 1, Pešutić, Derossi, Šuljić 1, Sorić, Čuturić 2, Feranda, Sladić

PPD ZAGREB II: Duvančić, Zobec 3, Šehić, Vrdoljak 5, Čavar 4, Vusić 3, Perković 1, Šošić 2, Turčić 3, Grbac 1, Kolak 1, Potnar 2, Medić 9

Sedmerci: Matulji 5 (4), PPD Zagreb II 3 (2). Isključenja: Matulji 4, PPD Zagreb II  8 minuta

Momčad PPD Zagreb II projurila je kroz Matulje nanjevši domaćoj momčadi najteži poraz u ovoj sezoni. Od samog početka susreta gosti su krenuli odlučnije i imali stalnu prednost od dva do tri gola.  U igri Matuljaca zapinjalo je u napadu gdje domaći igrači jednostavno nisu imali rješenja kako probiti čvrstu i visoku 6-0 obranu Zagrebaša.  Sredinom poluvremena gosti imaju vodstvo od 10:6, ali treba istaknuti ponovo briljantnu partiju domaćeg vratara Luke Sorića koji je svojim obranama spriječio da to vodstvo ne bude i puno veće.

Na odmor se otišlo sa podnošljivih 10:14.  U nastavku Matuljci ostaju potpuno bez ideje u napadu i dozvoljavaju gostima da se razmašu i vrlo brzo dostignu visoku prednost. Susret je riješen već u 38. minuti kada Bruno Vili Zobec postiže pogodak za vodstvo 20:12. Do kraja susreta Zagrebaši održavaju stečenu prednost, a Matuljce je od teže katastrofe sačuvao vratar Luka Sorić koji je sakupio ukupno 23 obrane. Treba napomenuti da su Matuljci nastupili bez ozlijeđenog Zorana Mudrića, Antonio Jelušić je spriječen, a Nenad Sladić i Filip Feranda iako su bili u sastavu nisu igrali zbog ozljeda. U takvom pomlađenom sastavu prolaznu ocjenu zaslužili su Teo Daskijević sa 9 i Nikola Samardžić sa 5 pogodaka, a pobjednički sastav predvodio je Petar Medić također sa devet pogodaka.