Vaterpolisti Opatije svladali Zagreb u posljednjem kolu, Belleveu prvak

Nedjelja, 13. svibnja 2012. 18:13 Napisao/la  SC

Opatija - Zagreb 11:7 (4:2, 3:3, 2:0, 2:2). Opatijci nisu uspjeli dočekati kikseve prvaka Belleveua i Galeba MR, te su na kraju osvojili treće mjesto

OPATIJA - ZAGREB 11:7

Utakmica 14. kola Prve B lige vaterpolista: Opatija - Zagreb 11:7 (4:2, 3:3, 2:0, 2:2). Bazeni Kantrida. Gledatelja: 80. Suci: Brala i Lavrnja (oba Rijeka).  Opunomoćenik HVS-a : Marijan Risek (Rijeka).

Igrač više: Opatija 4 (7), Zagreb 2 (4). Peterci: 3 (3), Zagreb -.

OPATIJA: Matijević, Rakovac 1, Juraga 1, Sušanj, Žulić 1, Turina 1, Kustić, Radetić, Peroš 4, V. Deželjin 2, Damjanović, Martinčić 1, Strižić, S. Deželjin.

ZAGREB: Živković, Štrosar, Šolić, Pavliško, Ekart, Čurić 3, Grivičić, Jureša 2, Kovačević, Lovasić, Lipar 1, Jambrović 1, Stipić.

Pobjedom u utakmici posljednjeg 14. kola protiv ekipe Zagreba, Opatijci su završili ovogodišnje prvenstvo Prve B lige na trećoj poziciji, bod iza prvaka Bellevuea i drugoplasiranog Galeba MR.

Opatijski vaterpolisti nisu dočekali kikseve svojih suparnika koji su rutinirano slavili na gostovanjima u Sisku i Splitu , te ih na taj način pretekli za jedan bod u konačnom poretku. Ekipa Zagreba ukazala se na riječkom bazenu Kantrida u potpuno izmijenjenom sastavu od onog koji je u prvom dijelu na svom plivalištu pobijedio Opatijce 13:10, čime im je, na kraju se pokazalo  uzeo odlučujuće bodove za naslov prvaka.

Bez oba Bukića, Marcelića, Gagulića i ostalih prvotimaca zagrebačke Mladosti gosti su od početka bili osuđeni na poraz, ali usprkos tome uspjeli su donekle namučiti uspavane domaćine koji nisu ušli u utakmicu na najbolji način, vjerojatno osjećajući da sama pobjeda ipak neće biti dovoljna za konačni trijumf.

Prvi zgoditak na utakmici postigao je Turina s igračem više, ali je vodstvo domaćih već u sljedećem napadu poništio udarcem iz daljine Lipar. Opatijci zatim postižu tri pogotka u nizu za, kako će se kasnije pokazati, odlučujuću prednost, a do kraja prvog dijela Jambrović još uspijeva smanjiti rezultat na 4:2.

Druga četvrtina igrala se gol za gol, pa tako nakon što Čurić snižava prednost Opatijaca na 4:3, pogađaju redom Martinčić s igračem više i Peroš dva puta iz peteraca za Opatijce, dok je Jureša također dvostruki strijelac za Zagreb.
U trećoj četvrtini Opatijci uspijevaju očuvati svoju mrežu netaknutom pa golovima Rakovca i Vedrana Deželjina odlaze na nedostižnih plus četiri, razliku koju zadržavaju i u posljednjih osam minuta.