Poznati favoriti biciklističke utrke po četiri kvarnerska otoka

Četvrtak, 06. travnja 2023. 21:28 Napisao/la  SC
Poznati favoriti biciklističke utrke po četiri  kvarnerska otoka

4 Islands MTB race, petodnevna etapna brdska biciklistička utrka koja se već osmu godinu održava na kvarnerskim otocima: Krku, Cresu, Lošinju i Rabu, vraća nam se i ovog proljeća od 18. do 22. travnja.

Kao dio Epic Series, globalnog portfelja najboljih utrka brdskog biciklizma koji uključuje i Absa Cape Epic u Južnoj Africi, 4Islands MTB Croatia privlači neke od najboljih svjetskih profesionalnih biciklista, ali i biciklista amatera koji dolaze sa svih strana svijeta. Na ovogodišnjem izdanju očekuje nas mnoštvo profesionalnih timova koji će na otočnim stazama dati sve od sebe kako bi preuzeli pobjednički CIOVITA dres i naslov pobjednika 4Islands MTB Croatia.

Favoriti muške utrke su timovi Buff Megamo, Bulls i Speed Company Racing.

Buff Megamo dolazi u Hrvatsku s dva tima. Hugo Drechou i Hans Becking utrkivat će se kao Buff Megamo dok će se Peter Pruus i Enrique Morcillo Vergara utkrivati kao Buff Megamo 2. Buff Megamo tim ima bogato iskustvo u Epic Series, a uz to su prešli 8 ciljeva na Absa Cape Epicu, 10 na SPAR Swiss Epicu, 4 na 4Islandsu i 4 na Andorra MTB Classicu. Buff Megamo tim ponosi se svojom pristupačnom, prijateljski intoniranom prirodom čak i kad se natječu, ali ako postoji šansa za pobjedu ili GC titulu, borit će se do zadnjeg atoma snage.

Tim Bull je tijekom godina postao gotovo pa sinonim za Epic Series, a posebice za Absa Cape Epic. Na 2023 4Islands MTB Croatia, Bullse će predstavljati Simon Schneller i Alban Lakata. Scheller i Lakata odlučili su ponoviti rezultate postignute na nedavnom Absa Cape Epicu gdje su u utrci s partnerima zauzeli 15. i 10. mjesto.

Georg Egger i Lukas Baum proslavili su se na Epic Series sceni 2022. godine, kada su u spektakularnoj završnici odnijeli pobjedu zadnjeg dana 2022 Absa Cape Epica. Kasnije te godine ponovili su uspjeh i pobijedili zadnji dan Andorra MTB Classic-Pyrenees (sada Andorra Epica). Njemački tim za dlaku je ponovio svoju Absa Cape Epic pobjedu u ožujku ove godine, ali su na kraju osvojili drugo mjesto. Agresivni trkaći stil tima, nevjerojatna vještina upravljanja biciklom i obilje snage poslužit će im kako bi dominirali utrkom na otocima.

Na ženskoj utrci 2023 4Islands MTB Croatia za željeni narančasti CIOVITA pobjednički dres natjecat će se pet timova. Najviše rangirani tim ženske utrke su Velohunt/VeloFlütsch’s Alessia Nay i Liisa Ehrberg. Nay je osvojila četvrto mjesto na 2022 SPAR Swiss Epicu i 2022 4Islandsu- iskustvo koje će joj koristiti kada se vrati na otok s Ehrberg koja je zauzela peto mjesto na 2022 SPAR Swiss Epicu.

Tanja Priller i Greta Karasiovaite predstavljat će Triscelion | SRT-Protective Factory. Priller će predvoditi tim budući da je na 2022 4Islands MTB Croatia osvojila peto mjesto. Nastojat će odvesti Karasiovaite, kojoj će ovo biti prvo Epic Series natjecanje, do pobjede.

Daniela Höfler i Evelyn Sulzer, koje se utrkuju pod imenom Rose Racing Circle, također su debitantice na Epic Series, željne pokazati konkurenciji svoje vještine.

Vozačice Rodeo Bike / Raid Evolenard’s, Stefai Zahno i Lehane Oosthuizen stekle su iskustvo prethodnih godina na Epic Series, posebice na prošlogodišnjem 4Islandu, gdje je Zahno osvojila šesto mjesto, i 2022 Absa Cape Epic, na kojem je Oosthuizen završila osma.

Uzbudljive utrke svih kategorija mogu se pratiti na 4Islands MTB Croatia Instagram profilu i Facebook stranici, a na Epic Series YouTube kanalu svakodnevno će se objavljivati videi.