Krešimir Crnković osvojio prva tri boda u Svjetskom kupu, Anika Kožica ostvarila rezultat karijere

Petak, 05. siječnja 2024. 21:56 Napisao/la  B. K.

Mrkopaljac Jakov Fak, koji nastupa za Sloveniju, zauzeo 5. mjesto u sprintu na 10km

U njemačkom Oberhofu održane su utrke Svjetskog kupa u biatlonu na kojima su hrvatski predstavnici Anika Kožica i Krešimir Crnković, članovi biatlonskog kluba TSK Budućnost iz Brod Moravica, ostvarili zapažene rezultate.

Anika Kožica je u sprintu na 7,5 km osvojila 57. mjesto među 97 natjecateljica čime je ostvarila rezultat karijere.

Plasirala se među prvih šezdeset i postala prva hrvatska biatlonka u povijesti koja će nastupiti u dohvatnoj utrci (10km), gdje će pokušati doći do svojih prvih bodova u Svjetskom kupu.

Krešimir Crnković u sprintu na 10km u konkurenciji 100 biatlonaca zauzeo je 38. mjesto i osvojio prva 3 boda u Svjetskom kupu, te se tako pojavio na ljestvici ukupnog poretka, gdje zauzima 72. mjesto.

Dodajmo da je Mrkopaljac Jakov Fak, koji nastupa za Sloveniju, zauzeo 5. mjesto.

Krešimir će nastupiti u dohvatnoj utrci (12,5km), gdje će pokušati doći do novih bodova.