1. B liga vaterpolista: Opatijci u Zagrebu prekinuli niz od tri pobjede

Ponedjeljak, 19. ožujka 2012. 11:46 Napisao/la  SC

Utakmica 7. kola: Zagreb - Opatija 13:10 (4:3, 3:2, 2:3, 4:2)

Utakmica 7. kola Prve B lige vaterpolista: Zagreb - Opatija 13:10 (4:3, 3:2, 2:3, 4:2). Bazen na Savi. Gledatelja: 50. Suci: Vlašić i Šketelj (oba Zagreb). Opunomoćenik HVS-a: Rajković ( Zagreb )

ZAGREB: J. Živković, L. Bukić 3, Miloš 4, Šimenc, Ekart, Čurić, I.Živković, Štrosar, Lukačević, P.Bukić 1, Lipar 1, Šolić, Marcelić, Gagulić 4.

OPATIJA: Matijević, Rakovac, Radetić, Sušanj, Blažić, Turina 2, Kustić, Juršević, Peroš, V.Deželjin 2, Damjanović, Martinčić 3, Strižić 3, Begonja

Igrač više: Zagreb 9 (3), Opatija 13 (3). Peterci: Zagreb 2 (2), Opatija 2 (1).

Opatijski vaterpolisti prekinuli su niz od tri uzastopne pobjede, porazom na gostovanju kod Zagreba. I ova utakmica je pokazala kako ove godine neće biti nimalo lako osvajati bodove u gostima jer su se domaći vaterpolisti, koji su posljednjeplasirana momčad lige, ravnopravno nosili sa Opatijcima te ih na kraju i zasluženo pobijedili.

Igrači trenera Kancijanića dobro su otvorili utakmicu te su vrlo brzo golovima Strižića i Turine poveli sa 3:1. Međutim nakon toga domaći vaterpolisti postigli  su čak pet pogodaka u nizu čime ostvaruju veliku prednost od tri gola. Posebno su se u tom periodu igre istaknuli Gagulić i Miloš koji su postigli šest od sedam domaćih golova u prve dvije četvrtine.

Nakon poluvremena Opatijci su krenuli u lov za izjednačenjem do kojega i dolaze krajem trećeg dijela pogocima kapetana Martinčića i Turine. Ipak, Lovre Miloš ponovno dovodi Zagrebaše u minimalnu prednost nakon što se lopta čak tri puta vraćala u posjed domaćih vaterpolista u jednom napadu. U posljednjoj četvrtini domaćini koriste nekoliko odluka sudačkog para (nedosuđeni kazneni udarac za Opatijce, a na drugoj strani dosuen Zagrebu ), te ponovo odlaze na tri pogotoka prednosti čime riješavaju svaku dvojbu oko pobjednika.

Na kraju je vidljivo da su Opatijci ostali bez bodova prvenstveno zbog katastrofalne realizacije igrača više, dok su pobjedu domaćinu donijeli mladi prvotimci Mladosti Luka Bukić, Miloš i Gagulić (ukupno 11 od 13 zagrebačkih golova), te sigurni golman Marcelić koji ipak odskaču od ostatka momčadi što i nije čudno s obzirom da su njih četvorica stalni članovi prve ekipe najtrofejnijeg svjetskog kluba.

No bez obzira na gubitak Opatijci su ostali vodeći sastav točno na polovici prvenstva i to zahvaljujući porazu prvog pratitelja Zadra, te neriješenom rezultatu Bellevuea. Međutim, u igru za najviši plasman su se ponovno vratili makarski Galeb, Delfin i Siscia pa tako sada čak šest momčadi ravnopravno konkurira za prvaka.

Sljedeće subote, u prvom kolu drugog dijela prvenstva, Opatijci dočekuju momčad Siscie u utakmici u kojoj će se tražiti pobjeda kojom bi se ostalo na samom vrhu, a ujedno i eliminirao jedan od direktnih konkurenata za najviši plasman.