TREĆA HNL - ZAPAD

Grobničan svladao Naprijed na otvaranju

Petak, 24. kolovoza 2012. 19:50 Napisao/la  Petar Nikolić

Utakmica 1. kola: Grobničan - Naprijed 3:1. Kristian Cianci dvaputa je matirao vratara Naprijeda

GROBNIČAN - NAPRIJED 3:1

Utakmica 1. kola Treće HNL - zapad: Grobničan - Naprijed 3:1 (1:0). Igralište Mavrinci. Gledatelja: 250

Sudac: Domagoj Vučkov; Pomoćnici: Robi Kezele i Zvonko Radić

Strijelci: 1:0 Cianci (37), 2:0 Sertić (58), 3:0 Cianci (62), 3:1 Kanjer (90)

Žuti kartoni: Kanjer, Savić, Kružić, Behđeti (Naprijed); Imeraj, Sobotinčić (Grobničan)

GROBNIČAN: Milić, Perković, Jukić, Kovačić, Miculinić, Glavaš, Sobotinčić (63' Sokoli), Cianci (85' Miškulin), Sertić, Imeraj (53' Vukelić), Morić.

NAPRIJED: Kezić, Kružić (51' Ende), Valenčić, Murica, Savić, Radmanović, Kuduzović (65' Kauzlarić), Jugović, Petrović, Kanjer, Hamidović (63' Behđeti).

Utakmicom starih rivala Grobničana i Naprijeda (3:1), otvorena je sezona u 3. HNL Zapad. U povodu Dana Sv. Bartola, zaštitnika župe Cernik, utakmica je odigrana u ranijem terminu, u petak. Prvoligaški sudac, izvrstan teren i početak sezone bili su preduvjeti za odličnu utakmicu. U utakmici prepunoj šansi, razlika između dvije ravnopravne momčadi bila je bolje snalaženje domaćina u prilikama za gol.

Tijekom cijele utakmice obje momčadi su imale puno prostora za igru, pa su četiri postignuta pogotka posljedica nepreciznosti napadača jer je golova moglo biti i puno više.

Počelo je u 4. minuti prilikom Perkovića za Grobničan, a u 7. je uzvratio Hamidović koji je pogodio okvir gola s 20 metara. Već tri minute kasnije, Sertić je oduzeo loptu Saviću unutar šesnaesterca i poslužio Imeraja koji sa samo tri metra ne uspijeva pogoditi prazan gol. Slijede prilike Perkovića i Ciancia za domaćina, dok je za goste Jugović u matnoj situaciji u 28. minuti, ali Milić je spriječio pogodak.

Domaćini su napokon iskoristili jednu od brojnih šansi. Njihov najopasniji igrač Cianci u 37. minuti probio se kraj Kružića i Murice i pronašao suprotni Kezićev kut, čini se u pokušaju centaršuta.

Drugo poluvrijeme bilo je mirno do dvojbene situacije u 54. minuti. Gosti su nakon očiglednog kontakta Kanjera s domaćim obrambenim igračem tražili jedanaesterac, no sudac je procijenio da start ne zavrjeđuje najstrožu kaznu. Hreljani kao da su predugo razmišljali o toj situaciji i tu dekoncentraciju je Grobničan jako brzo kaznio.

U 58. minuti Kovačić je oduzeo loptu na centru igrališta i proigrao Miculinića na desnoj strani. Uslijedio je točan centaršut za Sertića koji ispred braniča gostiju pogađa s pet metara. Najboljem igraču utakmice Kristianu Cianciu gosti su ponovno ostavili previše prostora što je vižljasti napadač iskoristio da skine paučinu iz lijevog kuta Kezićevog gola - 3:0.

Iako je utakmica rezultatski bila rješena, šanse su se nastavile redati s obje strane. Za Naprijed su Behđeti i Petrović promašili nemoguće, a s druge strane Kezić je bio uspješniji od Sertića, Perkovića i Glavaša.

Šlag na tortu bio je pogodak Kanjera u nadoknadi vremena. Milić je boksao loptu ubačenu iz kornera. Istu je Kanjer dočekao na 20 metara iskosa i školski, iz predivnog voleja pogodio suprotni kut gola za aplauz na otvorenoj sceni.