TREĆA HNL - ZAPAD

Halubjan dobro parirao Novigradu na Brnasima

Subota, 03. svibnja 2014. 19:29 Napisao  Marko Babić

Utakmica 26. kola: Halubjan - Novigrad 1:3. Domaćin je uz malo sreće mogao i do boda

Treća HNL, 26. kolo

HALUBJAN - NOVIGRAD 1:3

Igralište Brnasi. Gledatelja: 50. Sudac: Zoran Janković (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Ugrina (37'), 1:1 Josipović (39'), 1:2 Ugrina (52'), 1:3 Tomašević (76').

Žuti karton: Plecić (Halubjan).

HALBUJAN: Bedenik, Brnčić (od 73' Samardžija),  Plecić, Omerović, Pinjuh, Miočić (od 65' Vukelič),  Štimac, Alilović, Josipović, Šanjug (od 72' Begić), Kučinić.

NOVIGRAD: Beblek, D. Valenta, Mileusnić, Tomašević, E. Valenta,  Mehmedagić (od 78' Živulić), Vrdoljak, Ugrina (od 84' Devović), Sinčić, Tatar, Grbac (od 87' Višković).

Nogometaši Novigrada odnijeli su tri boda s Viškova protiv dobrog Halubjana koji je uz malo sportske sreće mogao i do vrijednog boda. Utakmica je odlučena u periodu od 51. do 67. minute kada su gosti uspjeli doći do prednosti i onda ju uz dosta sreće i zadržati.

Igrala se 51. minuta kada je nakon kornera gostiju lopta u gužvi odsjela na gredi domaćeg gola. Lopta se odbila u sredinu kaznenog prostora do Ugrine koji se najbolje snašao i iz okreta pogodio za 1:2.

Domaćin kao ni kod prvog primljenog gola nije previše očajavo. Tri minute kasnije u gostujućem šesnaestercu srušen je Kučinić, a domaćin je, čini se, opravdano tražio najstrožu kaznu. Sudac Janković na opće iznenađenje samo je odmahnuo rukom. Viškovljani su se nastavili boriti, u 67. minuti dobili su priliku iz slobodnog udarca s dvadesetak metara. Štimac je sjajno potegnuo, ali lopta je odsjela na vratnici.  I onda u trentku kada je Novigrad imao deset igrača u polju zbog ozljede Paola Grbca, Josip Tomašević se prošetao do gola i 18 metara jakim udarcem matirao Bedenika - 1:3.

Nakon trećeg gola gostiju Halubjan je, unatoč velikoj želji, posustao. Gosti su mogli "podebljati" vodstvo, ali je domaći vratar Bedenik s dvije odlične intervencije ukrotio pokušaje Grbca i Tatara.

Prvo poluvrijeme također je ponudilo zanimljiv nogomet. Andrej Živković, trener Halubjana, tražio je od svojih igrača visoki pritisak koji je u početku davao rezultat. Kako je vrijeme odmicalo Novigrad je bio sve opasniji. Već u 10. minuti Tatar je ubacio s lijeve strane, a pokušaj Ugrine zavšio je vratinici. Novigrad je pomalo pleo mrežu oko vrata domaćina koji je sve češće tražio priliku u kontri. Gostujuća lijevi strana zadavala je domaćinu velike glavobolje.

Halubjan je priliku dočekao u 29. minuti. Kučinić je probio lijevu stranu i odlično ubacio, Josipović je dobro pucao glavom, ali Beblek je bio siguran. Pet minuta kasnije Alilović je ubacio za Kučinića koji je promašio loptu. U nastavku akcije lopta je opet došla do Kučinića koji je iz uskog kuta dobro pucao, ali branič Novigrada blokirao je pokušaj.

Halubjan je u tim minutama postajao sve goropadniji, a onda je stigao odgovor gostiju. Novigradu je malo trebalo, Ugrina je pobjegao pažnji domaćih braniča i rutinski matirao istrčalog Bedenika - 0:1.

Domaćin se nije dao smesti. U 39. minuti Kučinić se sjajno riješio pratnje na desnoj strani, odigrao odličnu loptu za Josipovića čiji je pokušaj završio pod prečkom - 1:1. Novigrad je do poluvremena mogao i povesti. U 41. minuti sjevnula je nova kontra po lijevoj strni, Vrdoljak je ubacio, a Emanuel Valenta nije stigao najbolje reagirati u izglednoj prilici pred domaćim golom.