TREĆA HNL - ZAPAD

Nogometaši Krka slavili na Brnasima

Subota, 20. listopada 2012. 17:24 Napisao  Marko Babić

Halubjan - Krk 0:2 . Krk je poveo preko  Pejanovića (7'), a na 2:0 povisio je Duračak  (20')

Treća liga - zapad, 9. kolo

HALUBJAN - KRK 0:2

Igralište Brnasi. Gledatelja: 150. Sudac: Zoran Janković (Rijeka). Pomoćnici: Jelenčić (Kastav), Bahun (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Pejanović (7'), 0:2 Duračak (21').

Žuti kartoni: Prga (Halubjan), Plecić, Duračak (Krk).

HALUBJAN: R. Raspor, Šneler, Kovčalija, Omerović, Kinkela, Prga (od 68' Baljak), Štimac, Josić (od 83' Žiković), Tuzlak, Šanjug, Mrvčić (od 63' Kučinić).

KRK: D. Raspor, Brkljača, Plecić, Ilić, Jerković, Duračak, Kurolt (od 61' Kurolt), Bošnjak (od 53' Brozić),  Pejanović, Brajković (od 72' Maglić), Grbac.

Nogometaši Krka pobijedili su na gostovanju Halubjan u utakmici 9. kola koju su gosti praktički riješili u svoju korist nakon dvadeseetak minuta utakmice. Domaćin se nije ni zagrijao, a gosti su poveli pogotkom Antonio Pejanovića u sedmoj minuti. Napadač Krka je nakon duplog pasa izašao sam pred domaćeg vratara Romana Raspora i rutinski doveo goste u vodstvo - 0:1.

Nogometaši Halubjana tek su počeli povezivati konce, a Krk je u 21. minuti udvostručio prednost. Mate Brajković izveo je slobodan udarac s desne strane, Amar Duračak  bio je najviši u skoku i glavom poslao loptu u mrežu - 0:2.

Inače, domaćin je zaprijetio već u prvoj minuti, nakon jedne gužve Šneler je potegnuo s ruba kaznenog prostora, ali greda je spriječila slavlje Viškovljana.  Nakon što je Pejanović doveo goste u vodstvo, Kinkela je pucao glavom, ali branič Krka blokirao je udarac. Krk je ubrzo imao priliku udvostručiti  vodstvo, Pejanović se sjurio u kazneni prostor, ali Roman Raspor istrčao je na vrijeme i blokirao udarac. Ipak, tri minute kasnije nije bilo spasa.

Viškovljani su pokušali odmah uzvratiti, Kinkela je pucao s 18 metara, ali lopta je otišla pored gola. U 25. minuti Štimac je ubacio loptu u šesnaesterac, Tuzlak je promašio loptu, ali vratar Krka bio je spreman i otklonio je opasnost. Domaćin nakon toga kao da je klonuo duhom, Šanjug je u završnici pokušao dvaputa iz slobodnog udarca, ali nije bio dovoljno precizan, kao ni Bošnjak za Krk u samoj završnici s druge strane.

Drugo poluvrijeme domaćin je imao loptu u posjedu, ali premoć je bila jalova i Krk je sigurno kontrolirao utakmicu. U 64. minuti Šanjugov neugodan ubačaj pred vrata lako je ukrotio Raspor. Sedam minuta kasnije Plecić je pokušao iz slobodnog udarca, ali lopta je prošla tik uz vratnicu.

U završnici su obje ekipe imale po jednu priliku. Pejanović je pobjegao obrani Halubjana, ali iz izgledne pozicije pucao je direktno u vratara. Na drugoj strani Tuzlak nije bio precizan nakon jednog ubačaja.