Hodžić obranio penal, Novalji bod s Krimeje

Subota, 12. svibnja 2012. 19:00 Napisao/la  SC

Orijent - Novalja 0:0. Hodžić u 87. minuti pročitao Devovićev pokušaj s kreča

Sudac: Marko Gvozdanović 6,5 (Jastrebarsko)

Žuti karton: Rabar, Grbac (Orijent), Badurina, Tonković (Novalja)

Orijent: Radaković 6,5, Brkljača 6,5, Leskur 6,5, Kovačević 6 (78' Krešić -), Inić 6,5, Rabar 5,5, Grbac 6, Škarica 6, Devović 5, Barišić 5,5 (58' Čubelić 6), Žarić 5,5 (58' Štanfel 6).

Novalja: Hodžić 7, Bubalo 6, Azinović 6,5, Kurilić 6 (80 Bošković -), Poropat 6 (41 Tonković 5,5), Badurina 6, Darmopil 6, Prskalo 6, Šuker 5,5, Datković 6, Karamarko 5,5.

Nogometaši Orijenta i Novalje podijelili su bodove u primorskom derbiju 32. kola Treće HNL Zapad. "Crvenima" je to već 11. remi sezone, dok je sastav Ivice Datković na trajekt za Pag odnio deveti remi ove godine. Bliži su pobjedi bili domaći nogometaši, ali je najbolji strijelac Krimejčana Devović tri minute prije kraja promašio najstrožu kaznu nakon što je Azinović nespretno u vlastitom šesnaestercu igrao rukom. Devović se prihvatio izvođenja, ali ga je gostujući vratar Hodžić "pročitao" i Novalji donio bod.

Prvi su zaprijetili domaći, ali je Grbac u šestoj minuti malo iskosa bio neprecizan. Samo devet minuta kasnije Rabar nakon kornera glavom neuspješno "crvene" pokušava dovesti u vodstvo. Za Novalju je dvaput prijetio Prskalo, prvi puta nakon odličnog dodavanja petom Horvata, dok se drugi puta u prilici našao u 26. minuti nakon Rabarove pogreške.

Ritam utakmice nije bio nešto dinamičan niti u prvih 45 minuta, da bi u nastavku još malo pao. Loš krimejski travnjak rijetko kada dopušta neku kombinatoriku, a tako je bilo i većem dijelu drugih 45 minuta. Sve bitno dešavalo se između dva šesnaesterca s rijetkim nepreciznim pokušajima iz daljine. Dželalija je ritam pokušao ubrzati s dvije izmjene (Čubelić, Štanfel) ali to nije donijelo željeni učinak. Svoj obol dali su i Red Fuckersi, koji su pojačavali svoju pjesmu kako se utakmica bližila kraju. To su očito osjetili i njihovi ljubimci, koji su u posljednjih dvadesetak minuta postali puno opasniji po vrata Novalje.

Osim iz najstrože kazne domaćin je najbliže vodstvu bio u 71. minuti kada je Devović nakon ubačaja Štanfela glavom pogodio prečku već svladanog Hodžića. (L. Variola)

CRIKVENICA – SEGESTA 1:0

Gradski stadion Crikvenica. Gledatelja: 100.

Sudac: David Manojlović (Vrsar)

Strijelac: 1:0 Kurolt (76)

Crikvenica: Šegota, Vukić, Antić, Uremović, Jug Butorac, Burazor, Kurolt, Dunković, Tucaković, Peričić.

Segesta: Dolenčić, Hannich, Borković, Marić, Bezić, Eberl, Zenuni, Lovrić, Kovačić, Svetopetrić, Balen.

U nastojanjima da izbjegne posljednje mjesto na tablici, Crikvenica je uspjela i sedmu uzastopnu prvenstvenu utakmicu ostati neporažena. Furiozan start domaćih posebno je došao do izražaja u prvih petnaestak minuta, kada je Crikvenica krenula prema dobrom Dolenčiću. Nižu se brojni udarci domaćih igrača, ali van okvira gola.

U nastavku gosti prijete u 52., ali sjajni Šegota letom u noge Kovačića, spašava svoju mrežu. Razdoblje od 65. do 70. vrlo je sadržajno kod Kiraca. U trenucima kada je došlo do prvih znakova nervoze kod domaćih igrača, na udarac sa više od 20 metara odlučio se je Bruno Kurolt. Sjajan volej udarac leti dugo i efektno, a završava se neobranjivo u gornjem desnom uglu vratara Dolenčića - 1:0.

Segesta je u završnici poduzimljivija, što pruža priliku usamljenom Tucakoviću da se dva puta upusti sam u nadigravanje sa usamljenom gostujućom obranom. Potez Igora Marića u petoj minuti sudačke nadoknade završio je brutalnim prekršajem i crvenim kartom za gostujućeg igrača.  (S. Lončarić)

ROVINJ – NEHAJ 3:0

Igralište Valbruna. Gledatelja: 100.

Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav)

Strijelci: 1:0 Barlecaj (23'), 2:0 O. Abuselyana (75'), 3:0 Nuriši (73')

Rovinj: Orbanić, N. Abuselyana, Matić, Pavić, Cvolić, Qosa (od 46' Nuriši), Novoselić (od 85' Mastilović), Tanković, O. Abuselyana (od 75' Bašić), Duvnjak, Barlecaj.

Nehaj: Baričević, Vrban, Rončević, Vukelić, Špalj,  J. Prpić, Lopac, Vila, Bajramović, M. Pripić, Hasanbegović.

KRK – JADRAN 1:1

Igralište Josip Uravić – Pepi. Gledatelja: 150.

Sudac: Tomislav Jurinčić

Strijelci: 0:1 Kepčija (15' - 11m), 1:1 Drkić (64')

Krk: Zmajla, Gegić, Avdić, Ilić, Nenadić, Bošnjak, Pejanović, Jović, Buljubašić (od 56' Flego), Maglić, Brlošić.

Jadran: Gržentić, Čabraja, Barbić (od 46' Dujanić), Bonaca, Ereiz, Kepčija, Drkić (od 60' Čabraja), Udovičić, Đurić, Sertić, Placić.

VRBOVEC – GROBNIČAN 1:1

Gradski stadion Vrbovec. Gledatelja: 100.

Sudac: Nikola Kožar (Donja Stubica).

Strijelci: 1:0 Đurđek (39'), 1:1 Pilčić (79')

Vrbovec: N. Đurđek, Mlinarić (od 75' Gusak), Medverec (od 46' Dimović), Bradić, Pluščec (od 60' Horvatić), I. Đurđek, Kelečić, Zanić, Borovčak, Spajić, Papa.

Grobničan: Milić, Kljaić, Burić, Jukić, Miculinić, Glavaš, Sobotinčić, Malkić, Ugrina (90' Sharbini), Bijelić (od 46' Imeraj), Pilčić (od 88' Cianci).

BUJE – VINODOL 3:0

Gradski stadion Buje. Gledatelja: 150.

Glavni sudac: Igor Perak (Karlovac)

Strijelci: 1:0 Bojić (50'), 2:0 Kapular (59'), 3:0 Uran (88')

Buje: Perković, Peculić, Pantner, Valenta, Uzelac, Huskić, Šendula (od 79' Stević), Bešić, Bojić, Mehmedagić (od 88' Šoškić), Kapular (od 66' Uran).

Vinodol: Vojnović (od 68' Stipanov), Stanić, Djeke (od 76' Jelenović), Lenac, Tomljanović, Pavelić, Šmit, Tomić, Hajdini (od 81' Domijan), Mataija, Franjković.

VRAPČE – OPATIJA 1:0

Igralište Vrapče. Gledatelja: 50.

Sudac: Vlatko Mlinarić (Sisak)

Strijelci: 1:0 Guja (67')

Vrapče: Ilić, Dević, Matovina, Prgomet, Cigrovski (od 61' Bešić), Vrbat, Halužan (od 46' Brlečić), Mišković, Crnković, Panza (od 88' Deak), Guja.

Opatija: Jakopović, Samardžija, Zobić, Iskra, Šuker, Lazić, Rukavina (od 46' Šimić), Radomir, Kolić, Kremenović, Erceg.

Rezultati utakmica 32. kola: Orijent – Novalja 0:0, Rovinj – Nehaj 3:0, Crikvenica – Segesta 1:0, Krk – Jadran 1:1, Buje – Vinodol 3:0, Vrapče – Opatija 1:0, Dugo Selo – Dubrava 0:0, Zelina – Stupnik 4:0.