Dinamo pobijedio Opatiju, modri rutinski kaznili pogreške domaćina

Srijeda, 30. listopada 2019. 19:13 Napisao/la  Igor Vranić

Gavranović izašao  što je olakšalo posao domaćoj obrani

Strijelci: 0:1 Kadzior (8), 0:2 Gavranović (27-11m), 0:3 Gavranović (36)

Žuti kartoni: Bertoša (Opatija)

OPATIJA: Iveša, Malinić (68 Kurilić) Jukičić, Vlatković, Bertoša, J. Rudan, Glavaš, Furijan, Bogolin (75 T. Rudan), Pejanović (66 Lazić), Bjelanović

DINAMO: Zagorac, Stojanović, Perić, Šutalo, Leovac, Moro (46 Đira), Ivanušec, Kadzior (74 Gvardiol), Marin, Hajrović, Gavranović (46 Olmo)

Dinamo se rutinski plasirao u završnicu Kupa pobjedom protiv Opatije na Kantridi.

U 8. minuti Marin se probio lijevom stranom, ubacio u sredinu, Kadzior je imao vremena lagano nogom skrenuti loptu u mrežu - 0:1.

Nije dugo izdržala Opatija, Dinamo se pogotkom brzo riješio pritiska favorita.

Idućih desetak minuta patila je opatijska obrana pod naletima gostiju iako Iveša nije imao posla.

Trebalo je proći petnaetak minuta da se dogodi prva opatijska kontra koja je ohrabrila domaću momčad, osjetili su igrači Opatije da se mogu nadmetati u duelima s igračima koji igraju Ligu prvaka.

Ništa se spektakularno nije događalo na polovici Dinama, ali je Opatija zadnjih dvadesetak minuta popravila dojam s nekoliko  organiziranih ulazaka u zadnju trećinu.

Opatijski je problem bio da Dinamo ima takvu kvalitetu da lakoćom kažnjava svaku pogrešku.

U 26. minuti Dinamo je postigao pogodak nakon što je lopta pogodila Bertošu u ruku, deset minuta kasnije Marin je prvo oteo loptu, pa onda pripremio još jedan pogodak.

Oba puta strijelac je Gavranović.

Opatija je jednom (Pejanović) bila u poziciji barem negodovati zbog sudačke prosudbe inteziteta duela nakon kojega je napadač Opatije ostao ležati na travi, Zagorac ni jednom nije trebao intervenirati.

Nije ni Iveša iako je primio tri pogotka što dovoljno govori o kvaliteti reakcija Dinamovih napadača.

Nenad Bjelica počeo je drugi dio s Olmom i mladim Đirom, nije trener Dinama poštedio napora uskoro najskupljega (Olmo) igrača HNL-a svih vremena.

Zoran Bogolin ništa nije mijenjao osim pristupa, postavila se opatijska momčad visoko u odnosu na prvi dio utakmice, što je značilo da će Dinamo imati više prostora iza leđa domaće obrane.

Nekoliko Olmovih minijatura dokazale su najvišu klasu, ali je izašao Gavranović, pa Dinamo više nije imao dubinu u napadu što je olakšalo posao domaćoj obrani.

U 50. minuti Perić je uklizao Bjelanoviću u kaznenom prostoru, sudac nije reagirao, ali je zato reagirala publika.

U 53. minuti na čistini s desne strane pojavio je Stojanović, Iveša je obranio snažni udarac iz zatvorene pozicije.

Bila je to prva obrana vratara koji je do tada primio tri pogotka.

I zadnja!

Dinamo do kraja utakmice nije stvorio ni jednu priliku, bez nepotrebnih napora privela je gostujuća momčad drugi dio utakmice kraju.

Opatijska se momčad trudila, Bjelanović (78) je jedini uspio uputiti opasniji udarac prema vrataru Dinama prije nego što je utakmica završila.

Pljesak s tribina bio je nagrada igračima Opatije za prikazano u utakmici s momčadi koja bi uskoro u Ligi prvaka mogla postati najuspješnija u povijesti hrvatskog nogometa.