Subota, 19. listopada 2024. 17:32 Napisao/la  Igor Vranić

Domaćini promašili tri prilike kakve su gosti mogli samo priželjkivati

Treća HNL - Zapad, 9. kolo

HALUBJAN - POMORAC 2:2

Igralište Brnasi. Gledatelja: 300

Sudac: Petar Pejkunović (Kožljak) 7

Strijelci: 1:0 Jurković (2), 1:1 Šprem Veljavečki (7), 2:1 Paškvan (17), 2:2 Benčić (70)

Žuti kartoni: Pučić, Jurković (Halubjan)

HALUBJAN: Balent 6,5, Šimić 6, Ciglar 6, Marot 6,5, Hunčak 5,5 (71 Stojković -), Baraba 6, Pučić 6, Ivić 6 (71 Belina -), Paškvan 6,5 (77 Pičuljan -), Jurković 6 (54 Dedić 5,5), Begović 6

POMORAC: Nicoletti 6,5, Dundović 6, Šprem-Veljavečki 6,5, Čanković 6,5, Ende 6, Lapić 6, Rožajac 6 (46 Žeželj 6), Burul 6 (59 Sobotinčić 6), Matković 6, Benčić 6,5, Bradarić 6 (46 Blečić -, 75 Stanišić -)

Halubjan i Pomorac podijelili su bodove u utakmici tijekom koje su gosti ostavili malo bolji dojam u posjedu lopte prije svega zbog veće inicijative, a domaćini su promašili tri prilike kakve su gosti mogli samo priželjkivati.

Utakmica je počela u skladu sa sklonostima obje momčadi, koje su zadnje dvije utakmice završile golijadama (4:4, 3:3).

U 2. minuti Jurković je u otvorenoj poziciji dočekao odbijenu loptu na 12 metara od vratiju, pogodio je vratnicu bezmalo uz gredu, lopta se odbila u mrežu - 1:0.

Utakmica nije ni počela, a Pomorac je morao loviti negativan rezultat.

Nije gostima trebalo dugo vremena da izjednače: u 7. minuti Matković je ubacio iz kuta, Šprem-Veljavečki najviše je skočio u ravni prve vratnice i glavom loptu skrenuo u mrežu - 1:1.

Idućih desetak minuta momčadi su djelovale izbalansirano, nešto su brže izgledali kostrenski izlasci iz zadnje trećine, odnosi su se promijenili nakon drugoga pogotka domaćina.

U 17. minuti Dominik Paškvan ukrao je show na Brnasima pogotkom koji se rijetko viđa na planetu nogomet!

Postati strijelac udarcem vanjskom stranom desne kopačke praktično s korner-linije zdesna, značilo je pomaknuti granice zakona fizike, rotacija lopte bila je nedokučiva za bilo kojega vratara na svijetu, lopta se od daljnje vratnice odbila u mrežu - 2:1!

Ne postoji obrana za takvu tehničku bravuru!

Pomorac je do kraja prvoga dijela igrao u jednom dahu, fizički moćna momčad stalno je igrala visoki presing, snažna duel-igra i brzi protok lopte omogućili su gostima da u posjedu lopte ostave bolji dojam od domaćina.

Problem u igri gostiju bila je završnica, domaća je momčad u niskom bloku besprijekorno kontrolirala (među)prostore, da Benčić (35, 45) izvana nije uputio dva snažna udarca, vratar Balent strahovao bi samo nakon prekida.

Isto vrijedi za Nicolettija, Halubjan je samo jednom uspio iskoristiti visoki izlazak zadnje kostrenske linije, dovoljno da se utakmica mogla početi drugačije igrati.

U 42. minuti Paškvan je prošao desnom stranom, odigrao je u sredinu, poremetio se raspored zadnje kostrenske linije kada je Begović prekočio loptu.

Pučić se pojavio sam ispred Nicolettija i rutinski poslao loptu u ljevi vratarov kut, gdje se niotkuda pojavio Čanković i izbacio loptu s gol-crte.

Bila je to najbolja prilika u prvom dijelu utakmice.

Drugi dio utakmice počeo je najboljom prilikom gostiju, u 49. minuti Matković je sam dočekao loptu na desnoj strani, nije bio precizan s 12 metara.

Obavio je trener Pomorca Marko Miletić dvije zamjene, promijenio je vertikalu momčadi po sredini.

Nastavila je gostujuća momčad fizički pritiskati nisko postavljeni domaći blok iz kojega su domaćini u 52. minuti izašli po desnoj strani, Begović nije dobro zahvatio loptu glavom.

Šprem Veljavečki (57) pokušao je glavom prije nego što je uslijedilo razdoblje igre bez konkretnih poteza do 70. minute.

Blečić je tada zdesna tako precizno pogodio Benčića na lijevoj strani kaznenog prostora da se radosni strijelac morao čak i malo sagnuti prije nego što je glavom loptu poslao u mrežu - 2:2.

Benčićev pogodak promijenio je pristup domaćih igrača, kako je vrijeme prolazilo momčad Halubjana počela je dizati ritam, pokazali su domaći igrači da itekako znaju dolaziti u zadnju trećinu kroz pas-igru.

U 76. minuti opet su domaćini stvorili veliku priliku: Paškvan na desnoj strani kaznenog prostora nije uspio izaći na kraj s Nicolettijem, pa je odigrao Begoviću u sredinu, napadač Halubjana lažnjakom je otvorio poziciju za udarac, s 11 metara promašio je prazna vrata.

Dvaput su do kraja utakmice gosti u brzim izlascima zaprijetili zahvaljujući Matkoviću (80, 87), Lapić je u sudačkoj nadoknadi iz slobodnog udarca protegnuo Balenta, ali pravu meč-loptu nije iskoristio Halubjan.

U 85. minuti Baraba je ušao slijeva u kazneni prostor i loptu s desetak metara silovito poslao u bližu vratnicu.