3. HNL - ZAPAD

Grobničan pobijedio Krk, vinodolski El Clasico

Subota, 01. rujna 2012. 19:46 Napisao/la  SC

Rezultati 2. kola: Naprijed - Rudar 1:1, Vinodol - Crikvenica 4:4, Krk - Grobničan 1:2, Buje - Halubjan 1:1, Jedinstvo - Opatija 0:1

Utakmica 2. kola Treće HNL – zapad

Treća HNL Zapad

NAPRIJED – RUDAR 1:1

Igralište Lonja. Gledatelja: 50. Sudac: Igor Rajko (Tinjan).

Strijelci; 0:1 Pajković (40); 1:1 Kanjer (77).

Žuti kartoni: Savić, Radmanović, Jugović (Naprijed); Mehić, Pajković (Rudar).

NAPRIJED: Kezić, Kružić, Murica, Savić, Valenčić, Jugović, Radmanović (pd 75. Lukačić), Hamidović (od 67. Behđeti), Kanjer, Kuduzović (od 46. Ende), Petrović.

RURDAR: Vozila, Munjas, Bojkić (od 34. Cuculić), Pajković, Livović, Mehić, Škopac, A. Stepčić, V. Stepčić, Juričić (od 84. Kovačević), Hodžić.

Hreljinska bura gurnula je u zaborav nedavne ljetne vrućine i značajno usmjerila utakmicu na Lonji. Igrači Naprijeda i Rudara teško su kontrolirali loptu i rijetko uspijevali povezati nekoliko točnih dodavanja. Prilike su dolazile uglavnom iz prekida, iz kojih su i postignuta oba gola.

Gosti su iskoristili igranje s vjetrom u leđa da bi u prvom poluvremenu više napadali. Jedine opasnosti po gol Kezića dolazile su nakon prekida, no samo jedan udarac u okvir gola dovoljno govori o jalovosti napada gostiju. Ipak, u 40. minuti Kezić je prekratko odbio loptu ubačenu iz slobodnog udarca, a odbijanac je Pajković spremio u nečuvanu mrežu. Domaćinu iz prvog poluvremena ostaje žal za čistom prilikom Petrovića čiji je udarac fantastično obranio vratar Vozila.

Kiša praćena hladnim vjetrom dodatno je otežala uvjete za igru u drugom poluvremenu. Domaćini su potisnuli goste na njihovu polovicu tražeći pogodak te na kraju mogu žaliti što je samo jedna lopta završila iza leđa Vozile. Pogodak je djelo Kanjera koji je u 77. minuti iz slobodnog udarca iskoristio sklizak teren i niskom loptom naciljao vratarev kut za svoj drugi pogodak u prva dva kola prvenstva.

Domaćin je mogao učiniti i više preko Radmanovića, koji je nakon kornera ostao sam na drugoj stativi, ali je Vozila spasio goste. Lukačić je nakon solo akcije iz daljine pogodio vratnicu, dok Petrović iz gužve nije bio precizan. Ende je tri puta stavio Vozilu na kušnju udarcima iz daljine, no vratar gostiju neutralizirao je njegovu ljevicu. Na samom kraju utakmice Valentino Stepčić umalo je osigurao gostima sva tri boda, ali je do tada nezaposleni Kezić odličnom obranom sačuvao remi. (P. Nikolić)

VINODOL – CRIKVENICA  4:4

Igralište Bahalin. Gledatelja: 500. Sudac: Stjepan Novosel (Kamanje). Strijelci:  1:0 Tomić (8'), 1:1 Kurolt (12'), 1:2 Gašparović (32'), 1:3 Kurolt (39'), 2:3 Tomić (55'), 3:3 Lenac (65'), 3:4 Butorac (74'), 4:4 Tucaković (78')

VINODOL: Erak, Brelih, Mijolović (od 46' Lenac), Iftić, Matijašić, Tomić, Žunić, Jerković, Peričić (od 84' Mađarević), Tucaković, Mataija.

CRIKVENICA: Šegota, Jovanović, Antić, Vrban, Jug, Vukić, Šmit, Kurolt (od 89' Smojver), Pećanić (od 85' Opala), Butorac, Gašparović (od 67' Petrinović).

Prepune tribine Bahalina pratile su 41. međusobni ogled prvih susjeda. Usprkos nevremenu, utakmici Rijeka - Hajduk, El Clasico se ne propušta. Generacije, koje su nosile dres ova dva kluba ustvrdile su da je ovo bio sigurno najdinamičniji, a možda i najbolji susret ova dva kluba, od 1956. kada je odigrana prva službena utakmica ova dva kluba. Poveo je Vinodol preko Tomića već u 7. Na centar šut Žunića, odlično je reagirao domaći kapetan. Samo par minuta kasnije Crikvenice izjednačuje. Kurolt prima loptu na rubu kaznenog prostora od raspoloženog Gašparovića. Slobodan je, ima vremena za dobar odabir strane i rezultat je izjednačen. Crikvenice se je razigrala, slijevaju se gostujući napadi. Erak ima pune ruke posla, ali u 31. je nemoćan. Akcija Antića i Gašparovića donosi Kircima vodstvo 1:2. Radost gostujućih navijača, kojih je na tribinama priličan broj, ne jenjava. Gašparović nakon slaloma kroz sredinu terena, dobrih udarcem sa 16 metara donosi uvećanje rezultata. I u nastavku, kada je bura popustila, a u prvom dijelu je pomagala Crikvenici gledamo atraktivan nogomet. Slobodan udarac Tomića sa više od 20 metara prolazi kroz obranu Vinodola, ali i kroz nespremnog Šegotu za 2:3. Ubrzo gledamo još jedan udarac sa velike udaljenosti. Sa četrdesetak metara Lenac pronalazi put lopti na najefektnije mjesto i izjednačenje 3:3.

Crikvenica vodi još jednom. Butorac doslovno sa sredine igrališta puca prema golu Eraka, koji je bio 5-6 metara ispred gol-linije. Povratak na crtu nije uspio, lopta ga je preletjela i završila u mrežni 3:4. Tucakoviću treba malo za postići pogodak. U 77. je samo na trenutak izmaknuo pažnji obrane i već je 4:4. Ovaj puta konačno izjednačenje u spektakularnoj utakmici.

Treneri su dugo poslije utakmice ostali na terenu. Primali su čestitke, sa tribina slušali zasluženi pljesak. Novi trener Vinodola, dugogodišnji strateg Goranina i sam vrsni vratar, tješio je Eraka.

- Bio je ovo praznik za gledatelje. Crikvenica je odigrala odlično prvo poluvrijeme. Trčali su mnogo, igrali jednostavno, ali konkretno. Uostalom zasluženo su i vodili 1:3. Vratili smo se u igru i došli do zasluženog izjednačenja. Nakon dobrog starta u Rovinju i prolaza u iduće kolo završnice kupa NSH, nakon pobjede u Bjelovaru pribojavao sam se umora. Dečki su pokazali karakter i htjenje. Čestitke na besprijekornom pristupu utakmici svih aktera, rekao je Anto Jakovljević.

Trener Crikvenice, povratnik je na klupi Kiraca. Očito da su problemi koji su se pojavili tijekom priprema iza njegove momčadi. Nakon dobre igre sa Novaljom, izdanje na Bahalinu bilo je izuzetno nadahnuto, posebno u prvom dijelu utakmice.

- Dečki su pokazali da mogu mnogo više, nego što je to izgledalo neposredno uoči prvenstva. U prvom dijelu odigrali smo vrlo efektno, bez grešaka, jednostavno i vrlo povezano. U nastavku sam zbog kretanja rezultata, kada su ambiciozni domaćini počeli hvatati našu rezultatsku prednost, morao vaditi mladog Gašparovića, koji je do tada odigrao sjajno. Ovo je jedna od najzanimljivijih utakmica, koju sam u svojoj trenerskoj, ali i igračkoj karijeri vidio, vodio ili odigrao. Sjajno, dojmljivo, rekao je Tomislav Lopac (S. Lončarić)

BUJE – HALUBJAN  1:1

Gradski stadion Buje. Gledatelja: 100. Sudac: Zoran Janković (Rijeka). Strijelci: 1:0 Šoškić (39'), 1:1 Kinkela (61')

BUJE: Košćuk, Krizmanić (od 83' Mehmedagić), Pntner, Stević, Uzelac, Fabijančić, Šendula, Trevižan (od 72' Uran), Kapular (od 57' Bešić), Bojić, Šoški.

HALUBJAN: Raspor, Šneler, Kovčalija, Pinjuh, Kinkela, Miletić, Štimac (od 80' Tomić), Omerović, Mataja (od  46' Mrvčić), Šanjug, Kučinić (od 74' Josić).

Sraz Buja i Halubjana okončan je remijem koji se, na osnovi prikzanog, može smatrati i najpravednijim ishodom ove, više borbene, nego kvalitetne utakmice. Početak je pripao domaćim nogometašima, no Šoškić, Šendula i Trevižanin nisu bili precizni u izglednim prigodama pred golom Raspora. Ali je zato u 39. minuti bio precizan Šoškić i domaći su stigli do minimalne prednosti.

Partner ga je dugom loptom odlično pronašao, a ovaj se majstorski oslobodio svog čuvara te sa 16 metara, više preciznim nego jakim udarcem, zatresao Rasporovu mrežu. Gosti su na odmor ipak mogli otići u egalu, ali je Košćuk u 44. minuti izvadio loptu ispod same grede, kamo ju je jakim i preciznim udarcem poslao Šanjuh. U nastavku najprije poluprigodu za domaće promašuje Šendula, a malo potom za goste Kučinić. U 61. gosti ipak pogađaju za bod. Greškom domaće zadnje linije sam kao duh našao se pred golom Buja Kinkela i glavom matirao nemoćnog Košćuka. Do kraja susreta, obostrano zadovoljni rezultatom, ni jedni ni drugi nisu poduzimali previše kad je u pitanju napadi ali su zato igrali opreznije u zoni obrane. (labinsport)

JEDINSTVO OMLADINAC – OPATIJA  0:1

Igralište Nedešćina. Gledatelja: 100. Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav). Strijelac: 0:1 Rudan (43')

JEDINSTVO OMLADINAC: Batelić, Kurtić, Dobrić, Klapčić, R. Černjul, Rudela, Čudić (od 84' Miletić), Čandić (od 62' Matković), Mohorović, T. Černjul, Vale.

OPATIJA: Jakopović, Samardžija (od 58' Tokić), Tkalčević, Zobić, Rudan, Corallini, Šuker (od 89' Iskra), Gačanin (od 46' Radomir), Lazić, Kremenović, Erceg.

Prvi su zaprijetili gosti, ali je Batelić krajnjim naporom obranio udarac Rudana u 16. minuti s vrha šesnaesterca. U 20. proba sa istog mjesta Čudić ali je sad Jakopović na visini zadatka i izbija u korner. U 27. mlak udarac Šukera s 10-ak metara nije bio težak zadatak za Batelića. Pet minuta prije odmora Vale se oslobađa svog čuvara, ali njegov udarac s 12 metara iskosa s lijeve strane odlazi za malo preko grede. A onda, kasnije se pokazalo, gol odluke. Rudela je pogriješio na sredini terena, Tkalčević odlično dugom loptu uposlio Rudana koji se našao „oči u oči“ sa Batelićem i rutinski mu pogodio desni kut s vrha šesnaesterca.

U nastavku domaći napadaju, a gosti čekaju svoje prigode iz kontre, no Šuker i Kremneović sredinom drugog poluvremena traljavo okolčavaju vrlo izgledne pozicije. U 80. minuti Tkalčević ruši Čudića u šesnaestercu, ali Jelenčić sve vadi van i umjesto očitog penala sudi slobodni udarac za domaće koji Vale šalje preko grede. (labinsport).

KRK – GROBNIČAN 1:2

Igralište Josip Uravić – Pepi. Gledatelja: 250. Sudac: Marko Gvozdanović (Jastrebarsko). Strijelci: 1:0 Poropat (5'), 1:1 Miculinić (25'), 1:2 Malkić (83').

KRK: Raspor, Duračak, Plecić, Jerković, Nenadić, Maglić, Kurolt (od 73' Brlošić), Ilić (od 59' Brkljača), Pejanović, Bošnjak, Poropat (od 67' Perušić).

GROBNIČAN: Milić, Perković (od 35' Imeraj), Vukelić (od 70' Jasprica), Jukić, Kovačić, Miculinić (od 53' Burić), Glavaš, Malkić, Cianci, Sertić, Morić.

Izvrsno otvaranje utakmice od strane domaćina. Fino dodavanje Bošnjaka za Poropata po desnoj strani, primanje lopte u trku, ulazak u šesnaesterac, te poentiranje kraj nemoćnog golmana Milića - 1:0. Domaćin zadovoljan ranim vodstvom povukao se na svoju polovicu prepuštajući terensku inicijativu gostima s Grobnika, te kazna stiže polovicom poluvremena nakon slobodnog udarca Miculunića s ruba šesnaesterca iskosa s desne strane, uhvativši golmana Raspora na spavanju.

U drugom poluvremenu ravnopravna igra, te nemoć domaćina na sredini terena što su iskoristili gosti u 83. minuti utakmice kad je Malkić pobjegao svojim čuvarima na tridesetak metara od gola i neumoljivo zatresao mrežu za konačnu pobjedu.

NOVALJA - NEHAJ 2:1

Igralište Cissa Straško. Gledatelja: 80. Sudac: Davor Bertol (Zagreb). Strijelci: 1:0 Burčul (4'), 1:1 D. Vukelić (45'), 2:1 Svetić (76').

NOVALJA: Hodžić, Andačić, Kurilić, Lozančić (od 58' Svetić), Burčul, Batkoski, Kresović, Tičak, Rukavina (od 70' Jakušić), Datković, Kulačić (od 89' Badurina).

NEHAJ: Baričević, L. Vukelić (od 46' Vrban), Hasanbegović, D. Vukelić, Špalj, J. Prpić (od 84' Žunić), Tomljanović, M. Prpić, Bajramović, Rubčić, Rončević.

JADRAN POREČ – NOVIGRAD 0:1

Igralište Veli Jože. Gledatelja 250. Sudac: Goran Krneta. Strijelac: 0:1 Halilović (75').

JADRAN: Gržentić, Temaj (od 62' Radenović), Bosanac, Ibrić (od 84' Benčić), Čabraja, Tomić, Kepčija, Užila, Drkić, Đurić, Pinčan.

NOVIGRAD: Crnogorac, Huskić, Čotić, Vidaković, Valenta, Tikas, Gere (od 46' Savatović), Peculić, Bazina (od 86' Vuk), Halilović, Vrdoljak (od 73' Valenta).

Fotogalerija Naprijed - Rudar (Lario Tus)