TREĆA HNL ZAPAD

Halubjan pobijedio Grobničan, Gajzler otišao

Subota, 26. travnja 2014. 19:46 Napisao  I. V.

Utakmica 25. kola: Grobničan - Halubjan 1:2. Goran Gajzler podnio neopozivu ostavku

Treća HNL - Zapad, 25. kolo

GROBNIČAN - HALUBJAN 1:2

Stadion Mavrinci. Gledatelja: 200.

Sudac: Branko Vučinić (Rijeka) 6

Strijelci: 1:0 Sertić (26), 1:1 Kučinić (43), 1:2 Kučinić (73)

Žuti kartoni: Sertić, Gašpert (Grobničan), Miletić, Raspor, Kučinić (Halubjan)

GROBNIČAN: Milić 5,5, Ćufta 5,5 (70 Conjar -), Nenadić 6, Vukelić 5,5, Sobotinčić 5,5, Glavaš 5,5, Burić 6, Poropat 5,5 (46 Miculinić 5,5), Cianci 5,5 (70 Gašpert -), Prelčec 5,5, Sertić 6

HALUBJAN: Raspor 6, Omerović 6, Pinjuh 6,5, Kinkela 6,5, Morić 6 (46 Plecić 6,5), Miletić 7, Štimac 6,5, Alilović 6,5 (76 Vukelić -), Kučinić 7,5, Šanjug 6 (58 Miočić 6,5), Josipović 6

Dvama pogocima Mateja Kučinića nogometaši  Halubjana pobijedili su Grobničan rezultatom 2:1. Andrej Živković debitirao je pobjedom na klupi Halubjana, Goran Gajzler nakon utakmice podnio je neopozivu ostavku. Takva je trenerska sudbina!

U prvom dijelu Grobničan je ostavio bolji dojam zbog većeg posjeda lopte i stalnog pritiska koji je obećavao. U 26. minuti Burić je probio desni bok i idealno pogodio  Sertića, koji je nadvisio čuvare i udarcem glavom iz blizine zakucao loptu u mrežu - 1:0. Ispostavilo  se da je efektna akcija za najvišu ocjenu bila sve suvislo što su domaći igrači uspjeli napraviti pred vratarom Rasporom.

Do odmora se igralo sporo, bezmalo u veteranskom ritmu. Gosti su rijetko dolazili do kaznenog prostora domaćina. Točnije, kada su prvi put ušli u kazneni prostor, poravnali su rezultat. U 43. minuti Alilović je pobjegao desnom stranom, uzdužno uputio prizemnu loptu koja je na daljnjoj stativi stigla do Kučinića, koji je precizno pogodio suprotni kut - 1:1.

Halubjan je u prvom dijelu samo još jednom zaprijetio, Alilović (26) je s 20 metara loptu poslao tik preko vratnice. Grobničan unatoč pritisku nije stvorio ni jednu izglednu priliku osim kada je Ciani u 16. minuti pobjegao braničima Halubjana, ušao u kazneni prostor i pao u kontaktu, što sudac Vučinić nije označio kaznenim udarcem.

U drugom dijelu Halubjan je promijenio krvnu sliku, počela je momčad Andreja Živkovića igrati puno agresivnije i stajati pliće, pa momčad Grobničana više nije lako ulazila u zonu udarca. Pobjednički stav rezultirao je pobjedonosnim pogotkom! U 73. minuti gosti su preveli polukontru na kraju koje je lopta prošla uzduž zadnje linije Grobničana i stigla do Kučinića na lijevoj strani. Napadač Halubjana istrčao je pred Milića i loptu ponovo precizno poslao u suprotni kut - 1:2.

Do kraja utakmice Grobničan ništa konkretno nije uspio učiniti sve do sudačke nadoknade. U 91. minuti Burić je zdesna ubacio, a Prelčec na suprotnoj strani tehnički nedorađeno loptu poslao pokraj vratiju.

Ni tijekom drugoga dijela nije bilo izrazitih šansi. Prelčec (55) je loptu uputio u Raspora, Josipović (61) je loptu poslao pokraj vratiju. Na kraju je pobjedu zaslužila momčad koja je u drugom dijelu pokazala više htijenja i bolju organiziranost u središnjici. Poražena momčad očigledno je izgubila zajedništvo i trenera s kojim je prošle sezone osvojila titulu prvaka.