A-1 kvalifikacije: Škrljevo porazom u Kašteli ostalo bez mogućnosti za plasman u viši rang

Utorak, 13. svibnja 2014. 19:48 Napisao/la  SC

Susret 10. kola: Ribola Kaštela - Škrljevo 91:81 (25:19, 25:26, 17:22, 24:14). Škrljevčani ponovno ostali kratki, Gorica izravno putuje u A-1 ligu dok Kaštelani idu u kvalifikacije.

Kvalifikacije za popunu A-1 lige - 10. kolo

RIBOLA KAŠTELA - ŠKRLJEVO 91:81 (25:19, 25:26, 17:22, 24:14)

SD Sokolana, Kaštel Sućurac. Gledatelja 200.

Suci: Damir Basarić (Split), Martin Vulić (Zadar) i Mario Goleš (Šibenik)

RIBOLA KAŠTELA: Klarica 13, Odak, Rašetina 13 (5-13), Biočić 7 (3-4), Tešija, Blažević, Smajlagić 26 (8-19), Bender 12 (4-12), Žižić 6, Došen 6, Cvitanović 6 (3-3), Bilobrk 2

ŠKRLJEVO: Mikac 2, Šljuka 5, Milekić 8 (3-8), Modić 33 (12-20), Jugo 4 (1-7), Trbović 3 (1-3), Zorić, Filipović 21 (8-13), Velčić 2, Kučan 3

Slobodna bacanja: Ribola Kaštela 15-29 Škrljevo 12-19. Trice: Ribola Kaštela 10-32 Škrljevo 9-26.

Skokovi: Ribola Kaštela 42 Škrljevo 34. Osobne pogreške: Ribola Kaštela 22 Škrljevo 29.

Košarkaši Škrljeva oprostili su se od kvalifikacija za najviši rang na trećem mjestu kvalifikacija. U posljednjem kolu izgubili su igrači Zorana Dragojevića na gostovanju u Kašteli, u napetoj utakmici punoj preokreta. Ostaje im žaliti za propuštenim prilikama, a za novu priliku za iskorak morat će proći još jedna drugoligaška sezona.

Počelo je domaćim vodstvom 8-0, vodili su izabranici Stipe Bralića i sa 20-9, Škrljevčani se nisu uspjeli snaći na teškom gostovanju kod momčadi koja će morati u doigravanje s posljednjom momčadi iz A-1 lige. Približili su se gosti tricom Milekića na 25:19, konačan rezultat prve četvrtine. Nakon tri minute igre u drugoj četvrtini približili su se na samo pola koša zaostaka (30-29), no tada Kaštelani rade seriju 16-0 u nepune četiri minute i odlaze na teško uhvatljivu prednost.

Škrljevčani se nisu predavali, pa se na poluvrijeme odlazi s gotovo minimalnom domaćom prednosti (50:45). Vanjski šut domaćina slabi, iako su na polovici treće četvrtine imali novih plus dvanaest (57:49). Na predah uoči zadnjih deset minuta odlazi se u potpunom egalu (67:67). Na šest minuta prije kraja gosti vode (72-75), no tada i gube korak. U tim je trenucima završavala utakmica u Ludbregu gdje je domaći Ludbreg ostao za pola koša kratak (80:81) protiv lidera Gorice. Da je momčad iz Ludbrega slavila, tada bi bilo kakva pobjeda Škrljevčana u Kašteli upravo njih promovirala u A-1 ligu. Pobjedom Gorice Škrljevčani su morali slaviti u Kaštel Sućurcu s prednosti od deset koševa, a za to nisu imali snage. Tri minute do kraja donijele su vodstvo od deset razlike za Goricu (86:76) i tu je priči bio kraj.

Gorica će u A-1 ligu, Kaštela u doigravanje, a Škrljevčani su ostali izvan trokuta, ponovno kratki u usponu u najviši rang.