1. ŽNL: Pomorac 1921 doživio prvi poraz, Kraljevica odnijela bodove iz Žuknice

Nedjelja, 09. rujna 2018. 00:12 Napisao/la  SC

Strijelci. 0:1 Vujnović (44), 0:2 Burić (90-11m)

Žuti kartoni: Šamanić, Sredojević, Šestan (Pomorac 1921), Perković, Marković, Pleše (Kraljevica)

POMORAC 1921: Šestan, Stranić (74 Vidaković), Gregorović, Vivoda, Budiša, Sobotinčić (54 Sredojević), Veljačić (80 Tadić), Šamanić (66 Ž. Grgić), Dželalija, Š. Grgić, Bura

KRALJEVICA: Bilen, Rubčić (90 Poljičanin), Matušić, Marković, Čubelić, Perković (69 Pleše), Vujnović (90 Klepac), Sotošek (86 Stanković), Leoni (55 Sirić), Burić, Devčić

Kraljevica je prva odnijela bodove iz Žuknice otkada se Pomorac natječe sa sufiskom 1921.

Pomorac 1921 doživio je prvi poraz uopće otkada se prošle sezone počeo natjecati u Drugoj ŽNL.

Zanimljivo, prvu pobjedu u Žuknici kao gost proslavio je trener Dragan Štulić, koji je zajedno sa sadašnjim trenerom Vladimirom Jerićem prošle sezone reaktivirao seniorsku momčad Pomorca.

Kraljevica je pobjedu ostvarila najvećom zaslugom Edija Burića, koji je asistirao za prvi pogodak i na kraju postigao drugi pogodak.

U 44. minuti Burić je prohujao lijevom stranom pokraj Stranića, precizno proigrao natrčalog Vujnovića, koji je mirno loptu s 10 metara poslao u mrežu - 0:1.

Kraljevica je povela na kraju poluvremena tijekom kojega je domaća momčad dominirala neusporedivo bržom i agresivnijom igrom.

Pomorcima je uočljivo nedostajao završni pas ili potez prevage poput Burićeva, u kreaciji nije bilo moguće nadoknaditi izostanke provjerenih veznjaka (Benić, Miškulin, Dorčić...)

U drugom dijelu gostujuća momčadi dignula je razinu agresivnosti u duelima, napadači Pomorca više nisu tako lako stizali do kaznenog prostora gostiju.

Počela je obrana Kraljievice stajati visoko, težište igre preselilo se na domaću polovicu igrališta, što je u 62. minuti iskoristio Sredojević, koji je sjajno proigrao Šimuna Grgića između gostujućih braniča.

Brzonogi napadač Pomorca 1921 prvo se spetljao u primanju lopte, a onda dotrčao do veterana Bilena koji je u petom desetljeću života iskazao zavidni vratarski refleks.

Takvu priliku za povratak u utakmicu Pomorac 1921 više nije imao.

U samoj završnici Bilen je u vratnicu skrenuo loptu upućenu iz slobodnog udarca, u 89. minuti zatresao se okvir vratiju iznad Šestanove glave.

U nastavku akcije nesmotrena reakcija domaće obrane završila je kaznenim udarcem koji je Burić pretvorio u pogodak - 0:2.

RIKARD BENČIĆ - LOKOMOTIVA 0:2