Kutija šibica: Rident u finalu veteranskog dijela najpoznatijeg malonogometnog turnira

Četvrtak, 27. prosinca 2012. 20:35 Napisao/la  I. Vranić

Polufinale: Rident - Jelenovac 3:2. Strijelci za prvo finale Kutije šibica jedne riječke momčadi bili su Tkalčević,  Deluka i Tadić. U petak od 17.20 Rident u finalu igra protiv momčadi TRSC ZG-ST

Rident igra u veteranskom finalu 42. Kutije šibica! Momčad Ridenta sastavljena od riječkih veterana u najboljim igračkim godinama pobijedila je u četvrtak u polufinalu momčad Jelenovca rezultatom 3:2. Strijelci za prvo finale Kutije šibica jedne riječke momčadi bili su Tkalčević (6), Deluka (16) i Tadić (35).

Finale (17:20): Rident – TRSC ZG-ST
RIDENT: Knez, E. Brajković, Milinović, Deluka, Tadić, Tkalčević, Čačić, Dragoslavić, Tercolo
TRSC ZG-ST: Švigir, Grdović, Jukić, Bisaku, Palić, Filipović, Vidaček, Odak, Martić, Ivkić, Domjanić, Jarni, Burazer, Bažoka

- Ukupno gledano, bili smo bolja momčad. Poveli smo pogotkom Tkalčevića, ali smo onda dobili dva pogotka. Bez obzira što smo gubili pobjeda nije dolazila u pitanje, već u 16. minuti izjednačili smo pogotkom Deluke. U 35. minuti poveli smo 3:2, a  onda smo u preostalih pet minuta imali priliku postići još neki pogodak, posebno kada su protivnici počeli igrati bez vratara, kaže Božidar Matijević, koji vodi momčad s klupe.

Rident je igrao u standardnom sastavu bez ozlijeđenog Daniela Šarića, koji neće igrati ni u finalu.

- Od početka turnira igramo s devet igrača, ništa nismo mijenjali tijekom turnira za razliku od ostalih momčadi, kaže Matijević.

Karantena u Zagrebu
Željko Miljanić, vlasnik poliklinike Rident, ništa nije prepustio slučaju prije finala. Momčad je s četvrtka na petak noćila u Zagrebu zbog više odmora, team-buildinga, bojazni od lošeg vremena na putu... sve samo ne od straha da će se "mladi" igrači opustiti.

Finalna utakmica igra se u petak od 17.20 sati, protivnik Ridenta je momčad TRSC ZG-ST koja je u polufinalu pobijedila momčad IPA-u Zagreb rezultatom 3:2. Za momčad TRSC ZG-ST igra nekoliko poznatih (malo)nogometnih imena poput Roberta Jarnija, Roberta Grdovića, Josipa Palića…