Orijent 1919 doživio prvi domaći poraz, Hajduk II odnio bodove

Nedjelja, 06. listopada 2019. 19:12 Napisao/la  Igor Vranić

Hajduk II do 76. minute igrao potpuno bezopasno

Strijelci: 0:1 Pršir (76), 0:2 Blagaić (79)

Žuti kartoni: Berković, Monjac (Orijent 1919), Šego (Hajduk II)

ORIJENT 1919: Berković 6,5, Vidas 6, Smolčić 6, Mulac 6, Travaglia 6,5 (73 Ivančević -), Mohorovičić 6, Liber 6, Fatić 5,5 (68 Flego -), Črnko 5,5 (83 Šantek -), Monjac 6, Iličić 5,5

HAJDUK II: Baždarić 7, Relota 6, Radić 6, Dellova 6,5, Ciprić 6 (73 Ševelj -), Kosić 6, Grubišić 6,5 (83 Martinović -), Pršir 6,5, Blagaić 7, Bajić 6 (72 Šego -), Delić 6,5

Orijent 1919 je doživio prvi domaći poraz u utakmici koja se rezultatski prelomila u zadnjih dvadesetak minuta.

U 76. minuti Delić je na desnoj strani kaznenog prostora prošao pokraj trojice igrača Orijenta 1919 kao da na trenizima zaobilazi štapove za trening, izašao je na čistinu ispred Berkovića i gurnuo loptu Prširu, koji je obavio lakši dio posla kada je loptu gurnuo u nezaštićenu mrežu - 0:1.

Hajduk II postigao je pogodak nakon kojega se domaća momčad jednostavno raspala u bloku!

U 79. minuti Blagaić je krenuo slijeva prema kaznenom prostoru, poremetio se raspored domaćih igrača dok je napadač Hajduka II nekoliko puta odgađao udarac s ruba kaznenog prostora.

Kada se odlučio za udarac, efektno je s 18 metara pogodio mrežu u desnom Berkoviću kutu - 0:2.

U 85. minuti Smolčić je zakasnio uklizati i zakačio po nogama Šegu u kaznenom prostoru, sudac je pokazao na bijelu točku.

Berković je obranio Delićev udarac s bijele točke i poraz učinio rezultatski podnošljivim!

Teško da bilo kakav poraz momčadi Orijenta 1919 može biti podnošljiv nakon svega što se događalo do prvoga pogotka Hajduka II.

Mlada momčad Hajduka opravdala je očekivanja što se tiče tehničke i taktičke umješnosti, većim dijelom utakmice dominirala je u posjedu lopte.

Nije se očekivalo da Hajduk II igra više za dojam nego za rezultat, gosti su do 76. minute igrali kao da pogodak ne bi postignuli do idućeg kola.

Niti su posebno pritiskali obranu Orijenta 1919 u završnici, niti su pokazivali namjeru ulaziti u završnicu...

Pokušavali su se nekome dopasti  bezopasnim tika-taka nogometom dok je momčad Orijenta 1919 pragmatičnom igrom stvorila tri izgledne prilike.

U 27. minuti Travaglia je prošao lijevom stranom kaznenom prostora, ubacio prizemno u sredinu, Iličić je natrčao i loptu iz blizine poslao pokraj vratiju.

Minutu kasnije Travaglia je opet stvorio višak na lijevoj strani kaznenog prostora, opet je proigrao Iličića, koji se ovog puta znalački oslobodio braniča gostiju prije nego što vratar Baždarić uspio ući u njegov udarac iz blizine.

Takve dvije prilike Iličić ove sezone nije imao prilike promašiti.

U 65. minuti Liber je u brzoj transformaciji gurnuo loptu okomito iza leđa stopera, Monjac je pobjegao pratnji i krenuo prema Baždariću, koji je bolje reagirao od svojih stopera, pročitao je Monjčev pokušaj driblinga i na širokom prostoru uzeo loptu napadaču Orijenta 1919.

Bila je to zadnja prilika domaćina nakon koje više nije bilo povratka, ubrzo je stigla kazna za promašaje.

Što se tiče igre, Orijent 1919 je u prvom dijelu dosta rezervirano kontrolirao prostor u svojoj trećini, dok se u drugom dijelu domaća momčad postavila visoko čime je utakmicu učinila zanimljivijom.

Čim su domaći počeli pritiskati zadnju liniju, gosti više nisu uspjeli uspostaviti protočnost u pas-igri kao u prvom dijelu.

Nije bila dobra reakcija momčadi Orijenta 1919 nakon primljenog pogotka, prvi put ove sezone momčad je očigledno mentalno i fizički pala nakon primljenog pogotka.

Nije dobro ni da se Travaglia teže ozlijedio, s Krimeje je otišao pješke u dresu s imobiliziranim ramenom.