Pripremna utakmica: Krk pobijedio Rijeku prvi put u povijesti krčkog nogometa

Utorak, 24. veljače 2015. 18:33 Napisao/la  Z. D.

Rezultat: Krk - Rijeka 2:1.  Momčad Krka ni protiv Rijeke nije doživjela  poraz u pripremnom razdoblju

Pripremna utakmica

KRK - RIJEKA 2:1

Igralište Josip Uravić Pepi. Gledatelja: 300

Sudac: Veljačić (Omišalj).

Strijelci: 1:0 Kovačević (28), 2:0 Tucaković (47), 2:1 Močinić (63).

KRK: Tomašić, Kurolt, Jurasić, Konjić, Maglić, Nenadić, Tucaković, Čuturilo, Pejanović, Kovačević, Zec. Još su igrali: M. Rošić, Grdinić, Lugušić, Turčić, Radić, Ilić, L. Rošić, Zubčić, Žic.

RIJEKA: Nwolokor, Bertoša, Lešković, Vešović, Budicin, Močinić, Cvijanović, Ajayi, Tomasov, Hristov, Ivančić. Još su igrali: Berković, Collins, Gerald, Fumić, Budan, Vidas, Bajić

Nije se ispunila želja trenera Davora Dželalije, momčad Krka ni protiv Rijeke nije doživjela prvi poraz u pripremnom razdoblju. Naprotiv, Krk je pobijedio uglednog gosta rezultatom 2:1, prvi put u povijesti krčkog nogometa jedna je momčad Rijeke doživjela poraz na igralištu Josip Uravić Pepi.

Po kišnom vremenu u početnih dvadesetak minuta inicijativu su imali gosti kroz veći posjed lopte. Krčani polako savladavaju tremu i utakmica postaje sve više ravnopravna, domaćini preko brzonogog Pejanovića i Tucakovića sve više ugrožavaju gol Rijeke.

U 28. minuti utakmice raspoloženi Kurolt vara Leovca i vanjskom "felšom" upošljava Kovačevića, koji izbija sam pred golmana Nwolokora te poentira za 1:0.

Do kraja prvog dijela bilježimo nekoliko poluprilika Riječana, ali i izgledne situacije za Krk kada Pejanović fino puca glavom zamalo preko gola nakon kornera s desne strane te slobodni udarac Čuturila, koji golman Rijeke krajnim naporom izbacuje u korner.

Na samom početku drugoga djela dosuđen je slobodni udarac iskosa sa desne strane za Krčane. Loptu uzima Tucaković i rezantnim udarcem u sam gornji kut povećava vodstvo Krka na 2:0.

Gosti ubrzavaju ritam i tjeraju Krčane da se počnu bavti obrambenim zadacima. U 63. minuti Močinić koristi zbunjenost u obrani Krka, te smanjuje rezultat na 2:1.

Do kraja utakmice Riječani pritišću svim silama, vratar Tomašić i nepreciznost napadača bijelih donose Krku povijesnu pobjedu.