Pripremna utakmica: Konačno pobjeda, Crikvenica za jedan pogodak bolja od Kraljevice

Subota, 21. veljače 2015. 20:47 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Pripremna utakmica: Crikvenica - Kraljevica 1:0

Pripremna utakmica

CRIKVENICA - KRALJEVICA 1:0

CRIKVENICA Gradski stadion. Gledatelja: 45.

Sudac: Mehinović (Rijeka).

Strijelac: 1:0 Špiranac (67).

CRIKVENICA: Srok, Smojver, Gašparović, Murica, Matešković, Butorac, Ivanda, Pristušek, Iskra, Jovanović, Mazzarolli. Još su igrali: Fazli, Špiranac, Veljačić, Vrbos, Firkelj

KRALJEVICA: Bilen, Šegota, Perišić, Pleše, Marušić, Štulić, Franko, Burić, Švrljuga, Devčić, Brkljača. Još su igrali: Vidak, Strukan, Rubinić, Polić

Sedam dana uoči početka natjecanja u 4. MŽNL PGŽ, Crikvenica je došla do prve, ohrabrujuće pobjede, od šest odigranih. Prvi puta Kirci su zaigrali i na svojem travnjaku, čuvajući ga najprije od velikih kiša, potom od niskih temperatura...

Evidentno je da će trener Marin Mikac sa mnogo novih igrača, u odnosu na jesenski sastav (više nema Brajkovića, D. Jovanovića, Ciancia, Vukića) imati više problema u realizaciji. Kraljevici je ovo već treća pripremna utakmica u prošlom tjednu. U ogledima sa Nehajem i Kraljevicom, igrači Nevena Strukana dobro su stajali na terenu, sa svojim protivnicima koji su članovi jedne lige višeg stupnja natjecanja. Nekoliko lijepih udaraca u prvom dijelu neutralizirao je efektnim paradama (super)iskusni Niklas Bilen.

Crikvenica je do jedinog pogotka došla u nastavku, kada su treneri na teren poslali igrače sa klupe. U 63. minuti u sredini gostujuće obrane Špiranac se našao sam, ogradio se od svojeg pasivnog čuvara i sa 12-13 metara lagano savladao nemoćnog mladog vratara Vidaka, koji je desetak minuta ranije stao među vratnice.