4. HNL: Borac pobijedio Lokomotivu, Pino Kovačević i Matija Ivanković strijelci

Srijeda, 13. travnja 2022. 19:54 Napisao/la  Igor Vranić

Strijelci: 1:0 Kovačević (19), Ivanković (67)

Žuti karton: Golić, Štemberger (Borac), Krmpotić, Erceg (Lokomotiva)

BORAC: Ravlić 7, Brkljača 6, Omerović 6,5, Iljazi 6,5, Matijević 6, Golić 6,5, Kovačević 6,5, Štemberger 6 (79 Ivančić -), Jagić 6 (69 Hasani -), Žeželić 6 (55 Ivanković 6,5), Dukađin 7 (81 Sedlić -)

LOKOMOTIVA: Popović 5,5, Stojković 5,5, Erceg 5,5, Udović 5,5, Smiljanić 5 (71 Perković -), Nekić 5,5, Fuštar 5, Radola 5 (46 Žarić 5,5), Krmpotić 5 (71 Babić -), Sablić 5 (81 Ferenčić -), Kružić 5,5

Nogometaši Borca pobijedili su Lokomotivu u odgođenoj utakmici 19. kola, bakarska momčad tijekom cijele utakmice bolje je djelovala na neravnom krasičkom igralištu.

Prvih dvadesetak minuta proteko je u stalnom pritisku domaće momčadi, koja kroz posjed lopte nije uspjela svoriti izglednu priliku.

Gostujuća obrana dobro je funkcionirala do 19. minute, kada je Kovačević na ulasku u kazneni prostor slijeva snažnim i preciznim udarcem atraktivno pogodio suprotni kut - 1:0.

Pogodak kao da je bio znak da Lokomotiva počne igrati, vrlo se brzo počelo igrati i na domaćoj polovici, gosti su počeli izgledati sve goropadnije.

Pri kraju prvoga dijela  težište igre prebacilo se u zadnju trećinu bakarske momčadi, vratar Ravlić prometnuo se u jednoj od najboljih domaćih igrača.

Dvaput je Ravlić dobro reagirao u gužvama prije nego što se Fuštar u 44. minuti našao u najboljoj prilici za goste na utakmici.

Lopta se u gužvi u sredini kaznenog prostora idealno odbila Fuštaru, kojemu je Ravlić u situaciji jedan na jedan pravodobno zatvorio prilaze vratima.

U drugom dijelu gosti su preuzeli veći rizik, stala je gostujuća obrana visoko, otvorio se prostor za bakarske napadače među kojima je najopasnije izgledao raspoloženi kapetan Dukađin.

U 59. minuti Dukađin je nanizao nekoliko braniča Lokomotive uzduž ruba kaznenog prostora, zdesna je stigao na lijevu stranu, otvorio prostor Jagiću, pravodobno odigrao, Popović je uspio iskoristiti neodlučnu Jagićevu reakciju.

Kako je Lokomotiva sve više riskirala, Borac je izgledao sve opasnije u tranziciji.

U 66. minuti Nekić je s 20 metara snažnim udarcem pokušao iznenaditi Ravlića, lopta je prošla iznad vratiju.

Lokomotiva se preselila na polovicu domaćina, čak je i vratar Popović stajao na četrdesetak metara od svojih vratiju, kada je utakmica rješena.

U 67. minuti dugačko upućenu loptu Smiljanić je na središtu igrališta promašio, Ivankoviću se otvorilo prostranstvo na polovici gostiju, Popović se uzalud pokušao vratiti, napadač Borca efektno je s tridesetak metara loptu poslao u prazna vrata - 2:0.

Do kraja utakmice Borac je mirno odrađivao pobjedu, Lokomotiva je kroz klasični fizički pritisak uzalud pokušala iznuditi pogrešku bakarske obrane, u 75. minuti Kružić je udarcem glavom natjerao Ravlića na zadnju ozbiljniju intervenciju.