Subota, 09. rujna 2017. 20:15 Napisao/la  V. P.

Strijelci: 0:1 Kovač Birkaš (20), 0:2 Sedlić (42), 0:3 Dukađin (90+1)

Žuti kartoni: Tomiek, Grdinić (Borac)

LOŠINJ: Popović, Golubić (80 Antoninić), Erceg, Viskić, Kauzlarić, Jerneić, A. Mrvac, Babić, Gršković, Malović (46 Vlakančić), Jurić (80 Šepuka)

BORAC: Kezić, Tomiek, Šolaja, Kovač Birkaš (82 Baković), Cvjetković, Pribanić, Grbac (73 Leoni), Dukađin, Iljazi, Sedlić (63 Žeželić), Grdinić

Nogometaši Lošinja i nakon trećeg su kola bez bodova. Borac je bio uspješniji i slavio sa 3:0 te ostvario svoju prvu pobjedu, a Lošinjani su nakon 270 odigranih minuta bez bodova, ali i bez pogodaka.

Nakon katastrofalnog domaćeg poraza od Vihora u prošlom kolu, ne iznenađuje pjesma koja se orila iz svlačionice Borca po završetku dvoboja na Lošinju.

Utakmicu je prvom opasnijom situacijom otvorio Lošinj.

U 4. minuti, Gršković je prošao po lijevoj strani i poslao loptu pored suprotne vratnice.

Kovač Birkaš je pokušao iznenaditi domaćeg vratara Popovića u 16. minuti, ali bio je to udarac po sredini gola koji je Popović lako zaustavio.

Borac je poveo u 21. minuti nakon što je Malović nepotrebno srušio Pribanića.

Sudac Šušnjar dosudio je kazneni udarac, izvođač je bio Kovač Birkaš.

Vratar Popović udarac je obranio, ali je odbijanac Kovač Birkaš pospremio u mrežu.

Malović je u 37. minuti pokušao iz daljine iznenaditi vratara Borca Kezića, no bezuspješno.

Dvije minute prije kraja prvog dijela Borac je povećao vodstvo.

Dukađin je brzim prodorom po lijevoj strani izbacio sredinu Lošinja, a zatim i obranu, pucao u suprotni kut, a loptu je u mrežu zakucao Sedlić.

Nastavak su otvorili Lošinjani želeći što prije smanjiti zaostatak.

Jerneić je pronašao u sredini Kauzlarića koji petom ostavlja za Jurića, no Jurić je zamalo zakasnio.

Deset minuta kasnije Babić je poslužio Jerneića, no kapetan domaćih loptu je poslao samo do vratara Kezića.

U 85. minuti ponovno je Jerneić u akciji, Kauzlarić je ubacio iz slobodnog udarca, Jerneić je bio najviši u skoku, no lopta je otišla preko gola.

U 88. minuti Tomiek se sjurio iskosa po desnoj strani i pogodio samo stativu.

Borac je pobjedu potvrdio u sudačkoj nadoknadi, strijelac je nakon brze kontre bio Dukađin.