1. HKL: Štemberger i Perković odveli Kvarner 2010 do pete pobjede

Nedjelja, 14. studenog 2021. 20:55 Napisao/la  SC

Riječani su opasno živjeli u završnici, domaća momčad došla je na samo pet poena zaostatka (65:70), a onda su  Perković i Štemberger potvrdili pitanje pobjednika

Košarkaši Kvarnera 2010

Prva liga košarkaša, 8. kolo

AMFORA – KVARNER 2010 69:79 (25:23, 12:20, 18:21, 14:15)

Gradska dvorana Makarska. Gledatelja: 50.

Suci: Hordov, Pepur, Pribisalić.

AMFORA: Morris 26 (6-7), Marcelić 8 (1-1), Kos 14 (1-4), Božek, Bokšić 2, Radalj, Radoš 2 (2-2), Han 9, Lovrić 4, Pribisalić 4 (2-4), Filipetti, Vučko.

KVARNER 2010: Štemberger 21 (8-8), Jashari 1 (1-2), Jadrijev 6 (1-2), Perković 26 (7-8), Guštin 6 (4-4), Delpin 8 (2-4), Bart 3, Cvitković (0-2), Krulčić, Vranković 8, Volčanšek, Jakšić.

Košarkaši Kvarnera 2010 dohvatili su svoju petu pobjedu ove sezone, momčad trenera Gorana Šućurovića slavila je na gostovanju u Makarskoj, novaci u prvoligaškim redovima ostali su na samo jednoj pobjedi, onoj ostvarenoj na otvaranju prvenstva.

Riječani su pobjedu započeli graditi u drugoj dionici, nakon što su preuzeli prednost utakmicu su manje-više rutinski priveli kraju.

Riječani su opasno živjeli u završnici, domaća momčad došla je na samo pet poena zaostatka (65:70), a onda su  Jasmin Perković i Siniša Štemberger potvrdili pitanje pobjednika.

Prvo je Perković pogodio dva slobodna bacanja, a onda je Štemberger na isteku napada pogodio uz prekršaj, riječkoj seriji 5:0 prethodilo je nekoliko domaćih promašenih zicera, košarkaši Amfore bili su u prigodi zakomplicirati utakmicu.

No, kada je Andro Vranković na isteku 38. minute pogodio svoju drugu tricu (79:66) dvojbi više nije bilo.

Riječani su ovom pobjedom prekinuli niz od dva vezana poraza i potvrdili svoje mjesto u gornjem domu.

Siniša Štemberger odigrao je svih 40 minuta i ubacio 21 poen uz šest skokova, četiri asista i tri ukradene lopte, Jasmin Perković bio je prvo ime susreta sa 26 poena.

U ovakvim utakmicama najbolje se vidi koliko riječkoj momčadi znači iskustvo ovih prekaljenih asova, koji u košarci još uvijek nisu rekli svoju posljednju riječ.