Gradska liga: Sušak i Rumunji vojno rutinski, Matulji na kraju bolji od Roka Opatije

Utorak, 18. veljače 2020. 11:44 Napisao/la  SC

Rumunji vojno: Varljen 1, Radan 12, Barbaroša 6, Debelić 7, Ružić 2, Svetić 8, Bralić 7, Burić 5
Opatija: Rončević 6, Stanić 30, Božičevič 19, Domnik 8, Jurica 4, Mandič 5

Od samog početka utakmice Opatija je bila bolja momčad u svim segmentima igre.

Raspoloženi Stanić bio je nerješiva enigma za igrače Rumunja.

Na poluvremenu su Opatijci imali prednost od 19 koševa razlike što im je olakšalo posao u nastavku utakmice.

Kod Opatije uz odličnog Stanića dobro je odigrao i Božičević.

U ekipi Rumunji vojno najbolji je bio Radan.

EX BALLERS - SUŠAK 38:63
Ex Ballers: Subotić, Varljen 1, Niessner 8, Lipić 14, Paro 10, Antić 5
Sušak: Đorić 7, Štimac 6, Sumić 17, Kuzminović 13, Nemec 20

Očekivana pobjeda Sušaka protiv momčadi Ex Ballersa, koji su ovaj put nastupili bez gripoznog Ivana Pare što se osjetilo u njihovoj igri.

Nakon prve četvrtine rezultat je bio 21:2 u korist Sušačana, što je već dalo naslutiti tko će odnijeti bodove u ovoj utakmici.

U nastavku Ex ballersi su poboljšali svoju igru, ali nisu mogli doči do preokreta u rezultatu.

Najbolji kod Sušaka Nemec i Sumić, a kod Ballersa dobar je bio Lipić.

ROKO OPATIJA – MATULJI 57:64
Roko Opatija: Samaržija 3, Jašarević, Bruža 9, Soldić 17, Milković 16, Prostran 11, Matić 1
Matulji: Knežević I. 5, Bošković 10, Škoda 12, Bolf 13, Korošec 18, Knežević A. 6

Tokom cijelog susreta Matulji su imali blagu rezultatsku prednost koju su održali i do samog kraja utakmice.

Pri samom kraju utakmice približili su sa na 4 razlike minusa, ali za nešto više nisu imali "forze".

Odlični Korošec i Bolf dobrim potezima pri samom kraju utakmice odlučili su pobjednika utakmice.

Uz spomenute kod pobjednika je bio dobar i Bošković.

Kod Roka dobro su igrali Soldić i Milković.