EP U VATERPOLU

Hrvatska poražena, Srbi iskoristili slabosti

Četvrtak, 19. siječnja 2012. 21:47 Napisao/la  I. V.

Hrvatska - Srbija 12:15. Ono što nas je  krasilo do današnje utakmice, sve je zakazalo

Hrvatska - Srbija 12:15 (2:2, 4:6, 3:3, 3:4)
Plivalište Pieter van den Hoogenband. Gledatelja 1.500. Suci: Bianchi (Italija) i Levin (Izrael).
HRVATSKA: Pavić (7), Burić, Bošković 1 (1), Dobud, Joković 3, Muslim, Karač 2 (1), Bušlje 1, Sukno 4, Barač, Paškvalin, Obradović, Buljubašić 1.
SRBIJA: Soro (7), Šaponjić, Gocić 1, V. Udovičić 3, Ćuk 2, D. Pijetlović 2, Nikić 1, Aleksić 1, Rađen, Filipović 2 (1), Prlainović 1, S. Mitrović 2, B. Mitrović.
PETERCI: Hrvatska 2-2, Srbija 1-1.
OSOBNE POGREŠKE: Hrvatska 16, Srbija 19.
TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Rađen (21), Burić (25), Aleksić (26), Gocić (29), S. Mitrović (32), Bušlje (32), Prlainović (32). ISKLJUČENJE S PRAVOM ZAMJENE: Burić (25), Sukno (31), Ćuk (31). ISKLJUČENJE ZBOG BRUTALNOSTI: Dobud (32)
REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Hrvatska 8-15, Srbija 8-13

Ono što nas je  krasilo do današnje utakmice, sve je zakazalo. Obrana koja je bila porozna,  gotovo bez obrane s igračem manje, u napadu spori, bez ideja. Sve se svodilo na ono što će učiniti Sukno i Dobud.

Dopustiti u vaterpolu da vam suparnik 'proda' kontru dokaz je velike pogreške, dekoncentracija, nepridržavanja dogovora. Barakudama se to dogodilo tri puta! U dvije minute druge četvrtine koja je izgubljena s dva pogotka razlike!

Predvođeni sjajnim Vanjom Udovičićem, Srbi su znalački održavali prednost do kraja utakmce. Početkom zadnje četvrtine Sukno zabija za 10:11. Nada je brzo ugašena, S. Mitrović, Pijetlović i Ćuk gađaju Pavićevu mrežu za 10:14. Utakmica je gotova, Hrvatska je doživjela prvi poraz na EP-u.