Kup Hrvatske: Jug prvi finalist, Dubrovčani osigurali pobjedu nad Jadranom do poluvremena

Subota, 17. prosinca 2016. 15:11 Napisao/la  SC

Polufinale Kupa Hrvatske: Jug CO - Jadran Split 17:9 (4:1, 4:1, 6:3, 3:4)

Polufinale Kupa Hrvatske:

JUG CO – JADRAN SPLIT 17:9 (4:1, 4:1, 6:3, 3:4)

Plivalište Vijuš. Gledatelja 250. Suci. Ante Bura i Miroslav Vlašić.

Delegat: Albert Brala.

JUG CROATIA OSIGURANJE: Bijač 10 obrana, Macan, Fatović 1, Lončar 4, Joković 4, Garcia 2, Merčep, Ivanković 1, Pavličević 1, Perrone 3, Benić, Obradović 1, Popadić 2 obrane, Vrlić.

JADRAN SPLIT: Strujić 8 obrana, Tonković, Marinić Kragić 1, Buzdovačić 1, Antonijević 1, Pejković, Popović 3, Divković, Visković, Bušelić, Santini 1, Gluhaić 2, Bratim 3 obrane, Štrkalj.

Igrač više: Jug CO 8 (12) Jadran  4 (10)

Peterci: Jug CO 1 (1), Jadran

Vaterpolisti dubrovačkog Juga očekivano su se plasirali u finale Kupa Hrvatske. Jugaši su u polufinalu lako nadigrali splitski Jadran 17:9. Pitanje pobjednika praktički je bilo riješeno do poluvremena.

Dubrovčani su nakon prve četvrtine imali prednost od plus tri i 4:1, a do poluvremena Jadran je uspio zabiti tek jedan pogodak dok je Jug dodao još četiri.

Velikih 8:2 odvelo je utakmicu u mirnije vode te su Dubrovčani rutinski održavali prednost i zaključili utakmicu.

Jug u nedjeljnom finalu čeka boljeg iz susreta Primorja EB i Mladosti koji se igra od 19 sati.