Serena Williams osvojila peti Wimbledon i 14. Grand Slam naslov u karijeri

Subota, 07. srpnja 2012. 19:52 Napisao/la  SC

Finale: Serena Williams - Agnieszka Radwanska 6:1, 5:7, 6:2

Serena Williams pobjednica je Wimbledona! Amerikanka je u finalu sa 6:1, 5:7, 6:2 pobijedila Poljakinju Agnieszku Radwansku i osvojila 14. Grand Slam naslov te peti Wimbledon u karijeri.

Sjajna američka tenisačica je ovaj finale mogla dobiti i u dva seta. Radwanska je pružila puno bolji otpor nego što se to očekivalo, pogotovo nakon prvog seta kojeg je Serena dobila s uvjerljivih 6:1. Tada je kiša prekinula meč, a Radwanska je drugi set dobila sa 7:5. U trećem setu Serena je ponovo dominirala i dobila sa 6:2.