SP Hrvatski rukometaši pobijedili Island, proradila hrvatska obrana u završnici utakmice

Petak, 11. siječnja 2019. 19:32 Napisao/la  SC

Utakmica 1. kola: Island - Hrvatska 27:31 (14:16). Islanđani su jednostavno zbrisani u minhenskoj dvorani, nestali su u zadnjih pet minuta!

Domagoj Duvnjak

Hrvatski rukometaši pobijedili su Island rezultatom 31:27 u prvoj utakmici na Svjetskom prvenstvu odigranoj u Munchenu.

Proradila je hrvatska obrana u samoj završnici, visoko postavljeni Duvnjak, agresivna zona i raspoloženi vratar Šego omogućili su nekoliko brzih kontri i laganih pogodaka.

Islanđani su jednostavno zbrisani u minhenskoj dvorani, nestali su u zadnjih pet minuta!

A u 50. minuti rezultat je bio 26:26 i ništa nije slutilo ovakvu hrvatsku završnicu.

ISLAND: Bjorgvin Pall Gustavsson (5 obrana), Agust Eli Bjorgvinsson (3 obrane), Aron Palmarsson 7, Bjarki Mar Elisson 4, Stefan Rafn Sigurmannsson, Ymir Orn Gislason, Olafur Andres Gudmundsson 1, Omar Ingi Magnusson 3, Daniel Thor Ingason, Arnor Thor Gunnarsson 5(2), Gisli Thorgeir Kristjansson, Arnar Freyr Arnarson 2, Sigvaldi Gudjonsson, Olafur Gustafsson, Elvar Orn Jonsson 5, Teitur Orn Einarsson

HRVATSKA: Marin Šego (12 obrana), Ivan Stevanović, Manuel Štrlek 2(1), David Mandić 1, Zlatko Horvat 5(2), Ivan Vida, Željko Musa 2, Marin Šipić 2, Krešimir Kozina, Damir Bičanić, Alen Blažević, Domagoj Duvnjak 4, Luka Cindrić 6, Igor Karačić 2, Luka Stepančić 8, Jakov Vranković