SP Hrvatska pobijedila aktualne svjetske prvake i osigurala kvalifikacije za OI

Srijeda, 23. siječnja 2019. 19:36 Napisao/la  SC

Francuska - Hrvatska 20:23 (11:11). Iako Francuzi nisu djelovali goropadno kao inače, hrvatska reprezentacija pokazala da spada u vrh svjetskog rukometa

Hrvatski rukometaši na Svjetskom prvenstvu prvi su uspjeli pobijediti aktualne svjetske prvake i ostvariti plasman u kvalifikacije za OI 2020. godine.

Strateški cilj prije prvenstva ostvaren je nakon pobjede (23:20) koja je vratila vjeru u vrijednost hrvatskog rukometa.

A pobjeda protiv Francuske  ostvarena je kao i obično u rukometu: glavninu posla odradila je sjajna igra u obrani na čelu s vratarom Šegom.

U prvom dijelu utakmice je bila izjednačena, igralo se gol na gol.

U drugom dijelu hrvatska je zahvaljujući agresivnijoj obrani u završnici stekla prednost od četiri pogotka, što je bilo dovoljno da mirno utakmicu privede kraju.

Ukratko, iako Francuzi nisu djelovali goropadno kao inače, hrvatska reprezentacija pokazala je da spada u vrh svjetskog rukometa.

Razlozi zbog kojih na ovom SP-u  nisu još bliže vrhu su poraz od Brazila i sudačk kriterij u završnici utakmice protiv Njemačke koju su odlučile nijanse.

FRANCUSKA: Gerard (10 obrana), Dumoulin, Remili 2, Lagarde 1, Richardson 5(4), Mem 1, N. Karabatić, Mahe, Grebille 2, N'Guessan 3, Abalo 3, Guigou, L. Karabatić, Fabregas 2, Dipanda, Porte 1

HRVATSKA: Šego (12 obrana), Stevanović, Duvnjak 1, Stepančić, Vida 1, Horvat 7(3), Karačić 2, Blažević, Štrlek 2, Musa 2, Slišković, Mandić 4, Vranković 3, Šipić 1, Bećiri, Bičanić

Sedmerci: Francuska 4/4 (Richardson 4/4), Hrvatska 3/3 (Horvat 3/3), Isključenja: Francuska 2 minute (Dipanda), Hrvatska 4 minute (Musa, Horvat)

Skupina I, utakmica 3. kola: Francuska - Hrvatska 20:23 (11:11)