SP Hrvatska nadigrala Makedoniju i stekla mogućnost osvojiti prvo mjesto

Ponedjeljak, 14. siječnja 2019. 19:33 Napisao/la  SC

Hrvatska - Makedonija 31:22 (16:11). Sjajni Šego i čvrsta obrana opet presudili utakmicu koju opet ni minute nije igrao Luka Cindrić

Domagoj Duvnjak, najbolji igrač utakmice u izboru IHF-a

Hrvatski rukometaši ostvarili su treću pobjedu u 3. kolu, boljom igrom tijekom cijele utakmice Hrvatska je nadigrala Makedoniju i utakmicu završila uvjerljivom pobjedom (31:22).

Od početka do kraja Hrvatska je dominirala u svim elementima igre sedam na šest, obojica izbornika inzistirali su na istom pristupu.

Sjajni Šego i čvrsta obrana opet su presudili utakmicu koju opet ni minute nije igrao Cindrić.

Karačić i Duvnjak znalački su vodili igru, koja je odisala samopouzdanjem i taktičkom disciplinom.

Stigli su Makedonci u drugom poluvremenu nekoliko puta na minus tri razlike, ali je svaki put hrvatska momčad bila dovoljna mirna i kvalitetna oduprijeti se napadima.

Hrvatska u srijedu igra utakmicu protiv Bahreina, u zadnjoj utakmici Hrvatska i Španjolska odlučuju o prvom mjestu u skupini.

HRVATSKA: Šego 1 (14 obrana), Stevanović, Štrlek, Mandić 4, Horvat 2, Vida 1, Musa 3, Šipić 4, Kozina 1, Bičanić, Blažević, Duvnjak 6, Cindrić, Karačić 4(1), Stepančić 3, Vranković 2

MAKEDONIJA: Mitrevski, Ristovski (8 obrana), Manaskov 6, Stoilov 2, K. Lazarov 4, Čurlevski, Taleski 3, Markoski, Kuzmanovski 3, Tankoski, Georgievski 1, F. Lazarov, Krstevski, Popovski, Peševski 3, Serafimov

Sedmerci: Hrvatska 1/1 (Karačić 1/1), Makedonija. Isključenja: Hrvatska 6 minuta (Vranković, Mandić, Musa), Makedonija 6 minuta (Taleski, Popovski, Markoski)

Skupina B, utakmica 3. kola: Hrvatska - Makedonija 31:22 (16:11)