SP 2019 Savršena hrvatska obrana, Saudijci zabili 4 pogotka u drugom poluvremenu

Petak, 09. kolovoza 2019. 19:45 Napisao/la  SC

Hrvatska kadetska reprezentacija ostvarila je i treću pobjedu na Svjetskom prvenstvu u Sjevernoj Makedoniji.

Nakon Norveške i Čilea naša reprezentacija pobijedila je i Saudijsku Arabiju 36:17 i osigurala nastup u osmini finala.

Vrlo ambiciozno krenuli su u susret Saudijci.

Rastrčali su se terenom i vrlo lako realizirali svoje prilke. Tako su vodili 3:0, 4:1, pa 5:2.

A onda je hrvatska momčad posložila obranu i počela nemilosrdno kažnjavati svaki propust suparnika.

Serijom od šest pogodaka u nizu, najprije je preuzela prednost u 10-oj minuti, a zatim i pobjegla na plus tri 8:5. I tu dakako nije stala.

Pogađali su praktički svi kojima je izbornik Siniša Markota dao priliku.

Prednost je rasla, u 18. minuti je bilo plus tri, u 24. minuti plus četiri, dvije minute poslije šest, do konačnih 19:13 na predahu.

Hrvatska obrana je u nastavku bila gotovo savršena.

Saudijska Arabija je naime u tih 30 minuta zabila samo 4 pogotka.