Hrvatska lako protiv Irana na otvaranju Croatia kupa

Petak, 06. siječnja 2012. 22:30 Napisao  Marko Babić

Hrvatska - Iran 41:29 (20:7). Podatak od 13 pogodaka prednosti na poluvremenu odnosno 22 na kraju utakmice govori sve o odnosu snaga

OSIJEK - Utakmica 1. kola Croatia kupa: Hrvatska - Iran 41:19 (20:7). Dvorana Gradski vrt. Suci: Krstić i Ljubić.

HRVATSKA: Šego, Marić 1, Balić, Duvnjak 1, Lacković 3, Kopljar 4, Vori 1, Gojun 5, Losert, Horvat 5, Vuković 1, Batinović 4, Buntić 4, Štrlek 5, Čupić 7, Musa.

IRAN: Heidarirad, Ehsannejad 1, Nadri 2, Mosavi 3, Kiani 4, Mosavi 8, Momenizadeh 1, Pourghasemi, Siavoshi, Nourbehbahani, Barkhordari, Samsani, Babasafari.

Sedmerci: Hrvatska 1 (1), Iran 2 (1). Isključenja: Hrvatska 2 minute, Iran -.

Hrvatska rukometna reprezentacija u prvom kolu Croatia kupa u Osijeku lakoćom je svladala Iran u utakmici koja je zapravo poslužila za zagrijavanje odnosno malo jači trening. Podatak od 13 pogodaka prednosti na poluvremenu odnosno 22 na kraju utakmice, te ukupno samo dvije minute isključenja dovoljno govori.

Izabranici Slavka Goluže pogotkom Zaltka Horvata u 19. minuti pobjegli su na nedostižnih deset golova prednosti (19:9) i susret se vrlo brzo sveo na odrađivanje posla. Ubrzo je Goluža dao priliku igračima s klupe koji su dobili zasluženu minutažu. Švedska je u drugom susretu svladala Slovačku 31:23.

U drugom kolu u subotu Hrvatsku od 20 sati očekuje ogled sa Slovačkom.