EP: Hrvatski rukometaši pobijedili Bjelorusiju u dramatičnoj završnici utakmice

Četvrtak, 18. siječnja 2018. 22:12 Napisao/la  SC

Utakmice 1. kola Skupina I: Hrvatska - Bjelorusija 25:23, Norveška - Srbija 32:27. Bjelorusija je u 58. minuti izjednačila (23:23), počela je nervozna završnica

Luka Cindrić

Hrvatski rukmometaši ostvarili su pobjedu (25:23) u dramatičnoj završnici utakmice protiv Bjelorusije.

Trebala je to biti utakmica zagrijavanja za Norvešku i Francusku, na kraju se umalo pretvorila u blamažu.

Bjelorusi su tijekom cijele utakmice bili u zaostatku, ali su održavali priključak zahvaljujući slaboj igri hrvatske momčadi u obrani.

Održavala je Hrvatska prednost od pretežito 2,  3 gola sve do same završnice, kada je koncentracija pala.

Bjelorusija je u 58. minuti izjednačila (23:23), počela je nervozna završnica u kojoj su presudili čudni potezi u napadu na objema stranama i sportska sreća!

Dvadeset sekundi do kraja, kod vodstva 24:23, Karvacki je napravio odista čudan prekršaj u napadu, Kopljar na drugoj strani pogađa za konačnih 25:23.

Malo je razloga bilo za zadovoljstvo nakon igre koja ne ohrabruje uoči utakmice protiv Norveške u subotu.

HRVATSKA: Ivan Pešić (2 obrane), Ivan Stevanović (6 obrana), Igor Vori, Željko Musa 3, Lovro Mihić, Manuel Štrlek 2, Zlatko Horvat 3, Ivan Čupić, Jakov Gojun, Stipe Mandalinić, Marko Mamić 5, Marko Kopljar 2, Luka Stepančić 5, Marino Marić 1, Igor Karačić, Luka Cindrić 4

BJELORUSIJA: Ivan Mackevič, Arcem Padasinau, Vjačeslav Saldacenka (10 obrana), Andrej Jurinok 6, Vladislav Kuleš 5, Aliaksandr Padšivalau 1, Hleb Harbuz, Baris Puhouski 5(3), Vadim Gajdučenko, Aleksander Titov, Maksim Babičev, Arcem Karalek 4, Vjačeslav Bohan, Artur Karvacki 1, Siarhei Šilovič 1, Maksim Baranov, Dzianis Rutenka

Sedmerci: Hrvatska 0/2 (Čupić 0/1, Horvat 0/1), Bjelorusija 3/4 (Harbuz 0/1, Puhouski 3/3)

Isključenja: Hrvatska 2 minute (Mamić), Bjelorusija 6 minuta (Karalek, Karvacki, Babičev)

Crveni karton: Šilović (48.)

Utakmice 1. kola Skupina I: Hrvatska - Bjelorusija 25:23 (15:12), Norveška - Srbija 32:27