SP u veslanju: Martin i Valent Sinković svjetskim rekordom u dvojcu na pariće izborili finale!

Subota, 30. kolovoza 2014. 14:49 Napisao/la  SC

Braća Sinković dionicu od dva kilometara svladali su 5:59.72 minuta što je novi svjetski rekord

Hrvatski veslači Martin i Valent Sinković plasirali su se u nedjeljni finale dvojca na pariće na Svjetskom prvenstvu u Amsterdamu. Osim što su osvojili prvo mjesto, braća Sinković dionicu od dva kilometara svladali su 5:59.72 minuta što je novi svjetski rekord!

Hrvatska posada u drugom dijelu staze ubacila je u višu brzinu i odvojila se od Nijemaca koje su na kraju ostavili za osam sekundi.  U nedjeljnom finalu od 13 sati nastupit će i posade Litve, Italije i Australije.

Martin i Valent su bili članovi srebrnog hrvatskog četverca na pariće s Olimpijskih igara u Londonu 2012.