PH u plivanju: Posljednjeg dana zlata za Jukića, Saemundssona i mješovite štafete

Ponedjeljak, 23. ožujka 2015. 00:22 Napisao/la  Leandar Kelentrić

Posljednjeg dana Prvenstva Hrvatske Primorjaši su osvojili dvije pojedinačne zlatne medalje i dva štafetna zlata 4x100 mješovito u apsolutnoj kategoriji.

Posljednjeg dana prvenstva Hrvatske koje se od četvrtka do nedjelje održavalo u Rijeci na najviše postolje u apsolutnoj kategoriji popeli su se Dinko Jukić u utrci na 50 metara leptir s vremenom 24.12 i Sven Arnar Saemundsson u disciplini 400 mješovito s vremenom 4:35.00. Kako je Sven još uvijek mlađi senior osvojio je zlatnu medalju i u toj kategoriji.

Milošević nezadovoljan
Netom nakon posljednje utrke na PH Miloš Milošević izbornik hrvatske plivačke reprezentacije nije bio zadovoljan jer nije isplivana ni jedna norma za SP u Kazanu:
- Mlađi juniori i juniori su pokazali da polako preuzimaju nprimat seniorskim plivačima i da neki od seniora se lagano mogu oprostiti od plivanja, mogu samo pohvaliti Nikolu Obrovca i Karla Noaha Pauta. Paut je označio ovo prvenstvo sa vrhunski kvalitetnim rezultatima u svojoj dobi. Nažalost nije se ispunila niti jedna norma za Kazan za SP. Moraju se zapitati i treneri i plivači šta dalje, završio je izbornik.

Ženska štafeta Primorja još uvijek je nedodirljiva. Zlatnu medalju osvojile su Sanja Jovanović, Anja Matković, Željana Knežević i Ana Petrović. U sastavu muške štafete koja je također osvojila zlatnu medalju plivali su Teo Kolonić, Saša Gerbec, Dinko Jukić i Lovro Draginić.

Do srebrnog odličja u apsolutnoj kategoriji doplivali su Željana Knežević i to u dvije discipline 100 slobodno (58,69) i 400 mješovito (5:02.02) i Teo Kolonić u disciplini 100 m leđno s vremenom 57.02.

Srebrne medalje osvojili su Ana Matković u disciplini 400 m mješovito (5:10.67) i Matej Maras u disciplini 200 m prsno (2:24.20).

Brončana medalja za PK Delnice
Veliki uspjeh je brončana medalja za PK Delnice koju je u disciplini 100 m leđno osvojila kadetkinja Marta Kožul s vremenom 1:14.09.

U mlađe seniorskoj konkurenciji Ana Petrović u disciplini 100 m slobodno s vremenom 59.61 osvojila je srebrnu medalju.

Ema Krajinović, mlađa juniorka Primorja osvojila je zlatnu medalju u disciplini 200 m prsno. Ema je dionicu isplivala u vremenu 2:49.81 što joj je bilo dostatno i za juniorsku broncu. Ema je osvojila još jedno pojedinačno odličje i to u disciplini 400 mješovito. S vremenom 5:21.37 osvojila je mlađe seniorsku broncu te juniorsko i mlađe juniorsko srebro.

Paut rekordom zaključio prvenstvo
Karlo Noah Paut mlađi junior splitskog Jadrana u posljednoj utrci prvenstva na 100 m slobodno srušio je mlađe juniorski rekord od jučer koji je iznosio 51.09. Paut je danas u zakašnjelu reakciju na startu spustio ispod 51 sekunde. Novi mlađe juniorski rekord Hrvatske iznosi 50.92

Srebrne medalje osvojili su i mlađi juniori Primorja Paulo Motušić u disciplini 400 metara mješovito s vremenom 4:49.80 i Marin Ercegović u disciplini 100 metara slobodno s vremenom 53.05 što je i norma za Europske igre mladih.

Brončanu štafetnu medalju osvojila je mlađe juniorska štafeta Primorja 4x100 slobodno u sastavu Paulo Motušić, Vedran Alaupović, Adrian Medica i Marin Ercegović.

U nedjelju prijepodne u kadetskim finalima po jednu zlatnu i jednu srebrnu medalju za Primorje osvojili su Antonio Rajković i Antonio Đaković. Rajković je nakon 100 m prsno potvrdio svoju dominaciju i u disciplini 200 m prsno osvojivši zlato, dok je u disciplini 400 mješovito osvojio srebrno odličje. Đaković je osvojio zlatnu medalju u disciplini 100 slobodno s vremenom 55.62 dok je u disciplini 100 m leđno osvojio srebro. Noa Kovačić osvojio je brončanu medalju u disciplini 100 m leđno s vremenom 1:06.83. Odličan nastup kadeta na PH zaključen je zlatnom medaljom u štafeti 4x100 mješovito u kojoj su plivali Noa Kovačić, Antonio Rajković, Antonio Karlić i Antonio Đaković.

Posljednjeg dana PH i kadetkinje Primorja osvojile su svoju prvu medalju. Bila je to srebrna medalja u štafeti 4x100 mješovito s vremenom 5:11.36 što je bilo 9 sekundi sporije od štafete zagrebačke Mladosti. U štafeti Primorja plivale su Ivona Marjanović, Lucija Kelentrić, Franka Dujmović i Michela Koraca.

Najuspješniji klub u ženskoj konkurenciji sa 1760 bodova bilo je Primorje ispred zagrebačkih klubova Mladosti (1369) i Dubrave (1193).

U muškoj konkurenciji na vrhu poretka završila je Mladost (2058) ispred Primorja (1700) i Medveščaka (1293).