Tin Srbić postao svjetski prvak na preči, najveći uspjeh u povijesti hrvatske gimnastike

Nedjelja, 08. listopada 2017. 23:10 Napisao  I. V.

U premijernom nastupu na SP-u 21-godišnji Zagrepčanin ostvario senzacionalni uspjeh, Marijo Možnik  2014. godine osvojio broncu na preči

Tin Srbić
Tin Srbić

Tin Srbić postao je svjetski prvak na preči, hrvatski gimnastičar pobijedio je na Svjetskom prvenstvu u Montrealu čime je ostvario najveći uspjeh hrvatske gimnastike.

U premijernom nastupu na SP-u 21-godišnji Zagrepčanin je došao do senzacionalnog uspjeha.

Tin je u kvalifikacijama odradio vježbu za ocjenu 14.366, a u finalu je bio još bolji (14.433) i to mu je donijelo uvjerljivo zlato ispred Nizozemaca Epke Zonderlanda (14.233) i Barta Deurlooa (14.200).

Član zagrebačkog kluba Hrvatski sokol ostavio je iza sebe europskog prvaka Švicarca Pabla Braeggera i još nekolicinu puno iskusnijih protivnika te je priredio veliko iznenađenje na preči.

Hrvatska gimnastika je dosad na svjetskim prvenstvima osvojila samo jednu medalju i to Marija Možnika koji je 2014. godine bio brončani, također na preči.