Europske igre: Maša Martinović u karatama osvojila prvo zlato za Hrvatsku u Bakuu

Nedjelja, 14. lipnja 2015. 17:18 Napisao/la  SC

Martinovićka je osvojila već četvrtu medalju za Hrvatsku u Bakuu pri čemu treću u karateu. U subotu je Jelena Kovačević osvojila srebro, a Ana Lenard broncu, a brončano odličje pripalo je i hrvaču Dominiku Etlingeru.

Maša Martinović osvojila je zlato u karatama na Europskim igrama u kategoriji iznad 68 kilograma pobijedivši u finalu Turkinju Meltem Hocaoglu 5:0. Bila je to repriza finala ovogodišnjeg Europskog prvenstva kada je Martinovićka u Istanbulu pobijedila 8:0.

Na putu do zlata bila je impresivna. U pet borbi ostvaarila je pet sigurnih pobjeda. U skupini je pobijedila domaću djevojku Ajtanu Samadli (2-1), Šveđanku Hanu Antunović (2-1) i Francuskinju Nadege Ait Ibrahim (8-2). Potom u polufinalu i Ruskinju Ivanu Zajcevu (5-2), a zatim u finalu i Turkinju.