Serie A: Gattuso promijenio momčad i pobijedio, Roma i Napoli nisu iskoristili prilike

Nedjelja, 10. prosinca 2017. 14:31 Napisao/la  SC
Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso Foto: Lario Tus

Gennaro Gattuso ostvario je prvu pobjedu kao trener Milana, pobjeda protiv Bologne bila je imperativ nakon neodlučenog rezultata protiv Beneventa i poraza od Rijeke.

Gattuso je protiv Bologne igrao u potpuno drugačijem sastavu nego protiv Rijeke, Nikola Kalinić igrao je do 76. minute.

Kalinić je asistirao za prvi pogodak dvostrukom strijelcu Bonaventuri.

Chievo i Roma odigrali su bez pogodaka prvu utakmicu 16. kola u nedjeljnom programu.

Roma nije uspjela iskoristili neodlučeni rezultat Juventusa i Intera u subotu, razmak je ostao isti iako Roma ima utakmicu manje.

Zanimljivo, Džeko je ušao u igru tek u 64. minuti.

Napoli je učinio isto što i Roma dva sata kasnije, odigrao je bez pogodaka protiv Fiorentine.

Marko Rog igrao od 76. minute za Napoli, Milan Badelj odigrao je cijelu utakmicu za Fiorentinu.

Poredak: Inter 40, Napoli 39,  Juventus 38, Roma 35...

Utakmice 16. kola: Sassuolo - Crotone 2:1 (Goldaniga 49, Plitano 61/Acerbi 66-ag), Milan - Bologna 2:1 (Bonaventura 10, 76/Verdi 23),   Chievo - Roma 0:0, Napoli - Fiorentina 0:0, SPAL - Verona 2:2 (Paloshi 86, Antenucci 88/Cerci 55, Caceres 69), Udinese - Benevento 2:0 (Barak 5, Lasagna 41)