Bundesliga: Kovačev Eintracht pobjedom nad Leipzigom do trećeg mjesta, Rebić asistent

Ponedjeljak, 19. veljače 2018. 23:16 Napisao/la  SC
Niko Kovač (Eintracht)

Eintracht Frankfurt Nike Kovača došao je do važne pobjede u derbiju 23. kola njemačke Bundeslige.

Kovačeva momčad je na domaćem terenu pobijedila RB Leipzig s 2:1.

Gosti su poveli u 13. minuti kada je 20-godišnji Jean-Kevin Augustin svladao nemoćnog Hradeckog.

Vodstvo bikova nije dugo trajalo jer je u 22. minuti nakon glavometa u šesnaestercu Leipziga, na 1:1 izjednačio Chandler.

Do potpunog preokreta Eintracht je došao već četiri minute kasnije kada je na asistenciju Ante Rebića svoj peti pogodak u sezoni zabio Kevin-Prince Boateng.

Hrvatskom reprezentativcu ovo je bila prva asistencija u sezoni, a u posljednja tri susreta Rebić je zabio dva gola i upisao asistenciju.

U 33. minuti Rebić je dobio žuti karton, a do kraja susreta čak je pet njegovih suigrača dobilo opomenu.

Utakmica 23. kola: Eintracht - Leipzig 2:1 (Chandler 22, Boateng 26/ Augustin 13)

Poredak: Bayern 59, Borussia (D) 40, Eintracht 39, Bayer Leverkusen 38, Leipzig 38, Schalke 37...