Bundesliga: Remi Bayerna u Leipzigu, Perišić na klupi, Jedvaju 90 minuta u pobjedi

Subota, 14. rujna 2019. 18:15 Napisao/la  SC
Emil Forsberg (RB Leipzig)

U derbiju RB Leipzig i Bayern odigrali su 1:1 na Red Bull Areni.

Ivan Perišić s klupe je odgledao cijeli susret koji je za Niku Kovača počeo savršeno.

Robert Lewandowski je u 3. minuti iskoristio nepažnju domaće obrane i sam izašao na Petera Gulácsija te lako poentirao za vodstvo.

Leipzig koji je u prva tri kola imao sve pobjede do boda dolazi u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena.

Najskuplji Bayernov igrač u povijesti Lucas Hernandez (plaćen 80 milijuna eura Atleticu ovoga ljeta) skrivio je penal srušivši Yussufa Poulsena.

Siguran strijelac bio je Emil Forsberg za konačnih 1:1.

Hrvatski reprezentativni branič Tin Jedvaj odigrao je svih 90 minuta za Augsburg u 2:1 domaćoj pobjedi protiv Eintrachta iz Frankfurta.

Augsburg je do prve pobjede u sezoni stigao golovima Richtera i Niederlechnera, a konačnih 2:1 postavio je Paciencia.

Borussia iz Dortmunda uvjerljivo je doma pobijedila Bayer iz Leverkusena.

Utakmice 4. kola: Augsburg - Eintracht 2:1 (Richter 35, Niederlechner 43/ Paciencia 73), Borussia (D) - BAyer (L) 4:0 (Alcacer 28, Reus 50, 90, Guerreiro 83), Koln - Borussia (M) 0:1 (Plea 14), Mainz - Hertha 2:1 (Quaison 40, St. JUste 88/ Grujić 83), Union Berlin - Werder 1:2 (Andersson (14-11m(/ Klaassen 5-11m, Fullkrug 55), RB Leipzig - Bayern 1:1 (Forsberg 45+3-11m/ Lewandowski 3)