Europska liga: Hajduk i FCSB na Poljudu odigrali utakmicu bez pogodaka

Četvrtak, 09. kolovoza 2018. 23:11 Napisao/la  Ivan Jelić

Europska liga - prva utakmica 3. pretkola

Sudac: Tiago Martins 6,5

Žuti kartoni: Lopez Hamza (Hajduk), Tanase, Gnohere, Planić, Morais, Baigradean (FCSB)

HAJDUK: Posavec 7, Juranović 6, Vučur 6, Mikulić 5,5, Lopez 5,5, Gyurcso 5 (od. 56. Šego 5), Hamza 5,5 (od 76 Futacs ), Jurić 6, Fomitschow 5,5, Caktaš 5, Ivanovski 5 (od 64. Said 5).

FCSB: Baigradean 7, Benzar 6, Planić 6,5, Balasa 6,5, Momčilović 5 (od 45. Morais 5), Pintili 5,5, Filip 5, Man 5 (od 46. Jakoliš 5), Tanase 5 (86. Morutan -), Teixeira 5,5, Gnohere 5,5.

Hajduk nije uspio pobijediti FCSB, mreže su mirovale u prvoj utakmici 3. pretkola.

Prvu priliku propustio je u 12. minuti Fomitschow kojeg je Kopić „gurnuo“ više prema napadu.

Nakon centaršuta s desne strane primio je loptu na nekih 7 – 8 metara, pucao je desnom, slabijom nogom, vratar gostiju bez problema uhvatio je loptu.

Minutu kasnije s vrha kaznenog prostora s desne strane pucao je Juranović, lopta je otišla tik uz desnu stativu gola Rumunja.

Domaćini su priprijetili u 36. minuti, nakon centaršuta Juranovića pucao je glavom Ivanovski, no bio je neprecizan.

U sudačkoj nadoknadi nakon kornera sa lijeve strane Said je sa desetak metara pucao glavom, vratar gostiju uspio je loptu izbaciti u korner.

U posljednim sekundama Posavec je spasio domaćine od poraza, obranio je udarac Muratana.