Europska liga: Atletico izjednačio na Emiratesu bez isključenih Vrsaljka i Simeonea

Četvrtak, 26. travnja 2018. 23:11 Napisao/la  SC
Šime Vrsaljko prvi karton dobio je nakon starta na Wilshereu

Arsene Wenger vodio je Arsenal posljednji put u jednoj europskoj utakmici na Emiratesu.

Nakon što je sudac Turpin odsvirao kraj utakmice, Wenger je  u nervoznom hodu nestao u tunelu!

Nikoga nije ni pogledao nakon što Arsenal nije uspio pobijediti Atletico iako je od 9. minute igrao s igračem više.

Šime Vrsaljko neće po dobru pamtiti nastup na Emiratesu!

Neće imati ni što pamtiti budući da je već u 9. minuti dobio drugi žuti karton zbog dvaju grubih startova.

Ako je prekršaj u 2. minuti bio u funkciji igre, drugi karton u 9. minuti spada u neoprezne poteze na rubu pameti.

U 13. minuti isključen je Diego Simeone, trener Atletica u svom stilu protestirao je nakon jedne odluke francuskog suca.

Koliko god se Simone ljutio, sudac je dobro procijenio!

S igračem manje i bez trenera momčad Atletica u prvom dijelu organizirano se branila i napadala.

Unatoč tome što je Oblak nekoliko puta ozbiljno intervenirao, Ospina ja također imao ozbiljnog posla.

U drugom dijelu Atletico je odustao od igre, Arsenal je ostvario posjed veći od 70 posto.

Jasno da je bilo prometno u kaznenom prostoru Atletica, ali ne toliko da Oblak ne bi mogao sve opasnije udarce neutralizirati kao što dolikuje ponajboljem vrataru na svijetu.

U 61. minuti Oblak ništa nije mogao, kada je Lacazette udarcem glave loptu poslao tik uz stativu - 1:0.

Kada se činilo da Atleticu počinju još veće muke, zadnjih desetak minuta ponovo su gosti počeli opasno prelaziti polovicu igrališta.

U 82. minuti Griezmann je pobjegao obrani domaćina i šokirao Emirates.

Ospina je odbio njegov prvi pokušaj, ali se lopta odbila Griezmannu koji je ispred vratiju znalačkki prebacio zaleglog Mustafija - 1:1.

Zanimljivo, Wenger nije obavio ni jednu zamjenu!

ARSENAL: Ospina, Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal, Ramsey, Xhaka, Wilshere, Welbeck, Özil, Lacazette

ATLETICO: Oblak, Vrsaljko, Gimenez, Godin, Lucas, Correan (75 Savić), Saúl Niguez, Partey, Koke, Gameiro (65 Gabi), Griezmann (85 Torres)

Marseille je opravdao ulogu favorita i stekao značajnu prednost uoči uzvrata u Salzburgu.

Daleko od toga da je Marseille sigurni polufinalist, RB Salzburg ove sezone eliminirao je  momčadi sa zvučnijim prezimenima igrača (Lazio, Borussia D...) od francuskih.

MARSEILLE: Pelé, Sarr, Rami, Luiz Gustavo, Amavi, Lopez (60 N'Jie), Sanson, Thauvin (81 Germain), Payet, Ocampos (52 Andre-Frank), Mitroglou

RB SALZBURG: Walke, Lainer, Ćaleta-Car, Ramalho, Ulmer, Haidara (81 Yabo), Samassekou, Wolf (68 Schlager), Berisha, Dabbur, Hwang (60 Guldbrandsen)

Prve polufinalne utakmice Europske lige: Arsenal - Atletico 1:1 (Lacazette 61/Griezmann 82), Marseille - RB Salzburg 2:0 (Thauvin 15, N'Jie 63)