LIGA PRVAKA Remi Chelsea i Barcelone, Willian pogodio za domaće, Messi izjednačio

Utorak, 20. veljače 2018. 22:56 Napisao/la  SC
Lionel Messi zabio Chelseu iz devetog pokušaja

Nogometaši Chelsea i Barcelone odigrali su neriješeno 1:1 u prvom susretu osmine finala Lige prvaka.

Utakmicu je otvorio Chelsea opasnim pokušajem Hazarda u 5. minuti, ali je lopta otišla malo iznad prečke.

U 16. minuti Paulinho je loše pucao glavom nakon idealnog centaršuta i poslao loptu daleko od gola.

Iako se trener Conte više orijentirao na čuvanje svoje mreže, Chelsea je kako se bližio kraj prvog poluvremena bio sve bolji i opasniji.

Willian je u 33. minuti s ruba kaznenog prostora pogodio desnu stativu, a osam minuta kasnije ponovno je lopta umjesto u mreži odsjela na stativi, ovaj puta lijevoj.

U 43. minuti Hazard je još jednom zaprijetio, no i taj je udarac završio malo iznad gola.

Barcelona je prvih 45 minuta završila bez udarca u okvir gola.

No, u nastavku je ponestalo sreće gostima.

U 62. minuti Fabregas je izborio, a zatim i izveo udarac iz kuta, dodao kratko Hazardu koji pronalazi raspoloženog Williana.

Willian je nakon dvije vratnice uspio pogoditi mrežu sa 20-tak metara za vodstvo domaćih.

Busquets je zakasnio blokirati, lopta je prošišala pokraj Rakitića i Umtitija i završila u mreži.

Nakon vodstva Conte je ponovno povukao svoje igrače.

Barcelona je ipak uspjela izjednačiti u 75. minuti kada je Christensen izgubio loptu koju je uzeo Iniesta i dodao natrčalom Messiju.

Argentinac je nepogrešivo donio izjednačenje.

Zanimljivo, Messiju je ovo prvi pogodak Chelseu, u osam proteklih igranih utakmica to mu nije uspjelo.

Rakitić je odigrao svih 90 minuta za goste.

Utakmica osmine finala: Chelsea - Barcelona 1:1 (Willian 62, Messi 75)