LIGA PRVAKA Liverpool i Tottenham prošli na gol-razliku, Inter propustio veliku priliku

Utorak, 11. prosinca 2018. 23:14 Napisao/la  SC

Borussia Dortmund, Atletico, Barcelona, Tottenham, PSG, Liverpool, Porto i Schalke ostvarili plasmane u završnicu

Salah osigurao Liverpoolu prolaz u završnicu

Liga prvaka - 6. kolo

Inter nije uspio pobijediti PSV na San Siru, a Tottenham je Lucasovim pogotkom u 85. minuti izjednačio protiv Barcelone i time ostvario plasman u završnicu zbog više postignutih pogodaka od Intera, klubovi imaju istu gol-razliku (-1).

Ivan Perišić i Marcel Brozović bili su u početnom sastavu Intera, Šime Vrsaljko ušao je u igru u 83. minuti.

Ivan Rakitić igrao je prvo poluvrijeme za Barcelonu kojoj rezultat utakmice protiv Tottenhama nije ništa značio što se tiče plasmana.

Leo Messi sjedio je na klupi do 63. minuti, izgleda da je njegov ulazak više motivirao igrače Spursa nego suigrače u Barceloni.

Luis Suarez nije bio u sastavu, ter Stegen i Pique utakmicu su odgledali s klupe.

Dejan Lovren igrao je od 90. minute za Liverpool, kada je u utakmici protiv Napolija trebalo sačuvati pobjedu za prolazak u završnicu natjecanja.

Budući da je PSG uvjerljivo pobijedio u Beogradu, Liverpoolu je bila dovoljna minimalna pobjeda da bi bio ispred Napolija zahvaljujući većem broju postignutih pogodaka u usporedbi istih gol-razlika (+2).

Nikola Kalinić igrao je od 69. minute za Atletico u utakmici bez pogodaka protiv Cluba Bruggea koji vodi Ivan Leko.

Karlo Letica i Matej Mitrović utakmicu su gledali s klupe Club Bruggea.

Borussia Dortmund iskoristila je remi u Bruxellesu i pobjedom u Monacu zavšila na prvom mjestu u skupini.

Danijel Subašić ne brani za Monaco zbog ozljede.

Porto i Schake pobijedili su zbog premija i prestiža, obje su momčadi u Skupini D osigurale prolaz prije zadnjeg kola.

Vedran Ćorluka nije igrao za Lokomotiv zbog suspenzije.

Skupina A
Club Brugge - Atlético 0:0, Monaco - Dortmund 0:2 (Guerreiro 15, 88)
Poredak: Dortmund 13, Atletico 13, Club Brugge 6, Monaco 1

Skupina B
Barcelona - Tottenham 1:1 (Dembele 7/Lucas), Inter - PSV 1:1 (Icardi 73/Lozano 13)
Poredak: Barcelona 14, Tottenham 8 (9:10), Inter 8 (6:7), PSV 2

Skupina C
Liverpool - Napoli 1:0 (Salah 34), Crvena zvezda - PSG 1:4 (Gobeljić 56/Cavani 10, Neymar 40, Marquinhos 74, Mbappe 90+2)
Poredak: PSG 11, Liverpool 9 (9:7), Napoli 9 (7:5), Crvena zvezda 4

Skupina D
Galatasaray - Porto 2:3 (Feghouli 45+1-11m, Derdiyok 65/Felipe 17, Marega 42-11m, Sergio Oliveira 57), Schalke - Lokomotiv 1:0 (Schopf 90+1)
Poredak: Porto 16, Schalke 11, Galatasary 4, Lokomotiv Moskva 3